Publicat 10 Ian 2019 | Reactualizat 07 Feb 2019 | Expiră 10 Feb 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

experienta evidenta contabila minim 8 ani.
Cunoasterea programului Charisma
bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
studii superioare financiar- contabile
cunostinte PC
meticulozitate si acuratete
spirit analitic, lucrul in echipa
seriozitate
cunostinte avansate de limba engleza * reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

- organizarea, gestionarea si arhivarea documentelor;
- intocmirea de situatii si rapoarte cu specificul activitatii desfasurate;
- inregistrarea si gestionarea documentelor financiar-contabile (Charisma);
- verificarea operatiunilor pana la nivel de balanta;
- intocmirea evidentei contabile;
- implicarea activa in eficientizarea activitatilor;
- realizeaza rapoarte zilnice, saptamânale si lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar;
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului;
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.);
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste ordine de plata prin internet banking si inregistreaza extrasele bancare

Societate comerciala in domeniul constructiilor (producator BCA, prefabricate).

Expirat
Economist  -  SC PREFAB SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles