Publicat 09 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dorim completarea echipei noastre cu o persoana care sa indeplineasca urmatoarele criterii:

- studii superioare de specialitate, profil finante - contabilitate;
- experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani;
- foarte bune cunostinte de operare PC (Excel, Word);
- operativitate in actiune;
- atentie deosebita in analizarea detaliilor;
- planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
- capacitatea de a evalua si de a lua decizii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale unitatii;
- operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
- asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.);
- realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
- intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
- operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
- inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
- urmarirea documentelor cu regim special;
- asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
- asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
- urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii.

Beneficii:

- salariu atractiv plus tichete de masa;
- beneficii in functie de performante;
- oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.

S.C. VIO TRANSGRUP S.R.L. oferă servicii din domeniul transportului internaţional de mărfuri. Complementar activitatii de transport am dezvoltat un service destinat intretinerii si reparatiei autovehiculelor comerciale, echipat cu utilaje moderne si personal specializat. Parcul auto propriu cuprinde camioane de 20t, echipate cu semiremorci cu prelata decopertabila si semiremorci carosate cu temperatura controlata. Toate camioanele noastre sunt agreate ADR, permiţând transportul mărfurilor periculoase în condiţii de siguranţă. Seriozitatea cu care tratăm toate comenzile de transport şi politica de flexibilitate în stabilirea cotaţiilor ne-au ajutat la crearea unui portofoliu de parteneri stabili, care apreciază calitatea serviciilor oferite de noi. Fiind transportator direct avem avantajul practicării unor preţuri fără concurenţă, prin negocierea directă cu beneficiarii şi ţinând cont de particularităţile fiecărei comenzi de transport. Personalul tânăr şi resursele de care dispunem ne permit adaptarea la ritmul rapid în care se desfăşoară afacerile în domeniul transporturilor. Experienţa vastă în domeniu ne permite să acţionăm în cel mai scurt timp pentru reducerea la minim a riscurilor neprevăzute, ţinând cont de interesele tuturor părţilor implicate.

Expirat
Economist  -  S.C.VIO TRANSGRUP S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles