Publicat 12 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Compania noastra se afla in cautarea unui profesionist in domeniul economic.
Te invitam sa ne cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

  • Studii superioare finalizate - profil economic;
  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
  • Cunoasterea aprofundata a legislatiei in domeniul financiar- contabil;
  • Abilitati de planificare, organizare, coordonare si comunicare;
  • Cunostinte avansate de utilizare PC:MS OFFICE si operare soft contabil si de gestiune, furnizate de Attosoft SRL constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Postul nostru presupune urmatoarele activitati specifice Departamentului Financiar-Contabilitate:

  • Contabilizarea operatiunilor de capital, imobilizarilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor precum si a veniturilor;
  • Inregistrarea operatiunilor contabile aferente registrului de casa precum si verificarea operatiilor intocmite de operatorii facturare aflati in subordine;
  • Verificarea jurnalelor de cumparari si vanzari inainte de inchiderea exercitiului lunar;
  • Intocmirea confirmarilor de sold cu ocazia inventarierii anuale si nu numai;
  • Intocmirea instrumentelor de plata conform indicatiilor Contabilului Sef;
  • Urmarirea si intocmirea borderourilor pentru banca a instrumentelor aflate in curs de decontare;
  • Prezentarea rapoartelor si situatiilor solicitate cu respectarea termenelor de realizare prestabilite;

Infiintata in anul 2005, cu obiect principal de activitate comertul cu materiale de constructii, OVERTAZ este importator unic al produselor "Thrakon", adezivi, vopsele lavabile si tencuieli decorative. Prin deviza noastra „construim lumi” dorim sa va facem cunoscut faptul ca noi suntem acel “furnizor unic” pe care il cautati pentru a economisi timp si bani, achizitionand materiale necesare din aceeasi sursa.

Calitatea produselor, serviciilor si asigurarea nevoilor clientilor au facut din OVERTAZ un nume de referinta la nivel local.

Logistica noastra asigura santierului dumeavoastra toate materialele, intotdeauna, la timp.

Expirat
ECONOMIST  -  OVERTAZ SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles