Gratis

ECONOMIST TREZORERIE

MOLDMETAL TRADING SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Studii superioare in Economie/Finante-Banci;
  • Experienta in domeniu – min 2 ani;
  • Cunostinte contabilitate primara;
  • Limba rusa - obligatoriu;
  • Bune cunostinte operare PC – Excel, sisteme ERP – constituie avantaj;
  • Abilitati de organizare, atentie, lucru cu cifre

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati:
  • Verifica zilnic soldurile bancare ale societatii si le raporteaza catre management;
  • Centralizeaza facturile scadente si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄obtine aprobarea platilor de la persoanele responsabile, conform graficului de plati aprobat;
  • Intocmeste ordinele de plata pentru platile aprobate;
  • Gestioneaza platformele bancare on-line;
  • Inregistreaza in contabilitate extrasele de cont bancare, deconteaza avansurile client/furnizori inregistrate in contabilitate;
  • Transmite catre celelalte departamente OP-urile efectuate, pentru a confirma platile;
  • Verifica incasarile din banca si intocmeste zilnic un raport pe care il transmite catre management;
  • Inregistreaza in contabilitate BO primite si acceptate de la clienti, precum si BO depuse la banca si intocmeste un raport intern; transmite raportul catre celelalte departamente pentru informare;
  • Intocmeste periodic rapoarte cu soldurile inregistrate la clienti si furnizori;
  • Inregistreaza in contabilitate deconturile de cheltuieli, intocmite pentru justificarea avasurilor spre decontare;
  • Verifica si trimite lunar catre clienti fisele de cont si le reconciliaza cu soldurile contabile;
  • Indosariaza si arhiveaza documentele justificative primite in cadrul Departamentului Financiar-Contabilitate, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu procedurile interne;
Beneficii:
  • Un mediu de lucru modern şi dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă;
  • Condiţii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant, prime;
  • Asigurare de sanatate;

Prezenta pe piața din România din 2014, Moldmetal Trading este o companie internationala ce îmbină cu succes profesionalismul și dinamismul, fiind unul dintre cei mai mari traderi și importatori de produse metalurgice, ciment si alte materiale.
Cu o crestere continua a volumelor de activitate, pe parcursul ultimilor ani am devenit lider national in domeniu si continuam sa crestem.
Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica, te invitam sa te alaturi echipei noastre!
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024