Economist Serviciul Financiar / Trezorerie

DGH Log & Sped - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate in domeniul economic;
Experienta in efecturarea platilor bancare online;
Cunostinte medii pachet MS Office (Excel, Word, Outlook) si minim 1 an experienta in utilizarea unui program de contabilitate;
Bune abilitati de a lucra cu cifrele;
Atentie la detalii si minutiozitate;
Capacitate de invatare rapida si receptivitate;
Bune abilitati de comunicare;
Spirit de echipa- deschidere, comunicare, cooperare;
Caracter moral integru si simt de raspundere dezvoltat.

Descrierea jobului

Urmarirea documentelor financiare in relatia cu clientii si furnizorii;
Verificarea inregistrarii facturilor client/furnizor in softul contabil al companiei;
Inregistrarea extraselor;
Efectuare plati;
Urmarirea soldurilor clientilor/furnizorilor;
Arhivarea documentelor financiar- contabile;
Mentinerea relatiei cu clientii si cu furnizorii si oferire de suport legat de statusul facturilor;
Managementul corespondentei in relatia cu clientii si cu furnizorii;
Gestionarea fluxului de documente intre departamente;
Comunicarea cu partenerii de afaceri- transmitere documente, instiintari etc.
Intocmirea de diverse rapoarte zilnice, saptamanale, lunare privind fluxurile financiare;

Beneficii:
Pachet salarial aliniat pietei;
Bonus anual de performanta;
Asigurare medicala privata;
Programe de teambuilding anual;
Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei;
Conditii de lucru moderne.

Alte informatii:
Loc de munca: cladire de birouri, in zona Unirii, Bucuresti.
Program de lucru: L-V, 08.00-17.00

Infiintata in 2010, DGH Log & Sped este in prezent unul dintre cei mai puternici jucatori ai pietei interne de expeditie si logistica in transportul rutier de marfuri.
Specializarea noastra sunt transporturile rutiere interne de marfuri generale cu autocamioane de 24 de tone, beneficiind in prezent exclusivitatea unei flote de 125+ de ansambluri cap-tractor si semiremorca. Furnizam clientilor nostri solutii complete de transport incluzand aici orice serviciu de transport rutier: transporturi cu temperatura controlata, transporturi de marfuri periculoase (ADR), transporturi agabaritice.
Am castigat increderea clientilor si a furnizorilor nostri prin competenta, promptitudinea si consecventa unei echipe de profesionisti, care transforma expeditia dintr-un simplu job, intr-o aventura. Intr-un mediu dinamic, in permanenta schimbare, acest lucru reprezinta factorul determinant pentru asigurarea unui serviciu de calitate si pentru garantarea succesului DGH!
Publicat 13 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022