Economist pentru contabilitate

SC CABLE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru compartimentul de contabilitate dorim o persoana cu studii superioare in domeniul contabilitatii, care sa poata acoperi toata paleta din domeniul contabilitatii: de la contabilitate primara pana la bilant.
Cautam o persoana proactiva, organizata, orientata spre rezultate, dedicata muncii prestate si cu un profil moral adecvat,
careia ii plac provocarile si are capacitate de solutionare a problemelor in conditii de stres.
Constituie avantaj experienta in domeniile : juridic si resurse umane.

Descrierea jobului

-procesare documente,introducere in programul contabil/gestiune al societatii, intocmire evidenta financiar-contabila;
-pregatire ordine de plata si dispozitii de plati externe;
-intocmire registru de casa si de banca;
-evidenta si urmarire incasare instrumente de plata;
-comunicare solduri cu terti;
-calcul salarii, intocmire, introducere in programul contabil al societatii;
-evidenta si gestiune ReviSal;
-gestiune documente de personal;
-intocmirea,introducerea in programul contabil al societatii si depunerea declaratiilor, inclusiv a situatiilor privind TVA;
-mentinerea tuturor jurnalelor/documentelor financiar-contabile necesare conform legislatiei in vigoare;
-optimizare operatiuni financiar-contabile;
-intocmirea de rapoarte pentru management si de rapoarte statistice;
-coordonare si implementare de proceduri de inregistrare fiscala.

Descrierea companiei

Firma se ocupa de importuri si vanzari cu ridicata.
Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos