Gratis

Economist (on-site)

SC VOESTALPINE RAILWAY SYSTEMS SA

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana organizata, adaptabila si constiincioasa, cu spirit dе echipa si bune aptitudini dе comunicare, te asteptam sa te alaturi echipei noastre din cadrul departamentului financiar.
Pentru aceasta ai nevoie de:
- Studii superioare economice;
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
- Cunostinte MS Office;
- Cunostinte operare in sistem integrat;
- Experienta profesionala in domeniul financiar-contabilitate;
- Bune cunostinte de fiscalitate;
- Atitudine pozitiva, gandire analitica,persoana ordonata,capabila sa isi organizeze eficient activitatea pentru a efectua lucrari cu termen scurt de finalizare;
-Abilitati de comunicare, lucru in echipa,disponibilitate program prelungit;
-Capabil(a) sa respecte termene limita.

Descrierea jobului

Principalеle rеsponsаbilitati tin de:
1. Evidenta stocurilor,verificare documente: NIR ,bon consum/transfer, note contabile,balante stocuri
2. Evidenta furnizori/clienti : Operare facturi, plati/incasari, balanta furnizori/clienti
3. Evidenta imobilizari corporale si necorporale, investitii in curs : intrari/iesiri, calcul amortizare
4 Evidenta contabila a bancii : operarea extraselor bancare , verificarea incasarilor/ platilor , stabilirea soldul zilnic ,verificarea documentelor justificative, semnaturi
5. Evidenta casa, registru de casa
6. Tine legatura cu bancile : predare/primire documente.
7. Participare la inventarierea patrimoniului
8. Participa si pregateste documentelor si situatiilor solicitate in procesul de audit, control fiscal.
9. Participã la îmbunãtãtirea continuã a proceselor/activitãtilor specifice.

Beneficii :
- Bonuri de masa
- Prime de sarbatori / Tichete cadou
- Asigurare medicala privata
- Asigurare de viata
- Pensie privata
- Decontare servicii turistice

Cu o experienta de peste 50 de ani, voestalpine Railway Systems Romania S.A. si-a consolidat pozitia pe piata romaneasca, fiind singura companie furnizoare de schimbatoare si elemente de infrastructura pentru caile ferate, metrou, tramvai si companii cu linii industriale proprii.
Pregatim angajatii pentru a face fata tuturor provocarilor profesionale si sprijinim ideea dezvoltarii unei cariere solide si pe termen lung.

Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru: www.voestalpine.com/railway-systems

Începând cu data de 25 mai 2018 a intrat în vigoare Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice -prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulație a acestora.
Prin aplicarea la acest job consideram că avem consimțământul Dvs. EXPLICIT in vederea prelucrarii datelor cu caracter personal de către S.C voestalpine Railway Systems Romania S.A. conform Regulamentului (UE) 2016/679 in scopul recrutarii de personal.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024