Gratis

Economist in Economie Generala

ETI EUROPEAN FOOD INDUSTRIES S.A.

Candidatul Ideal

* Abilitati foarte bune de utilizare a pchetului Microsoft Office (Excel, Word, etc)
* Abilitati de comunicare si scriere in limba engleza la un nivel mediu/ avansat
* Abilitati de organizare si planificare
* Experienta in analiza/verificare si control al costurilor intr-un mediu operational
* Capacitatea de a lucra singur, dar si in echipa
* Capacitatea de a analiza si a organiza, atentie la detalii si orientare catre rezultate
* Bune abilitati de comunicare si relationare

Descrierea jobului

* Verificarea facturilor in concordanta cu reguli de aprobare ETI si inregistrare a acestora
* Evidenta/Arhivare contracte
* Inregistrarea diferitelor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄facturi de costuri cu respectarea normelor interne de aprobare
* Analiza fise de cont clienti
* Emite note de credit discounturi pentru clientii existenti in baza conditiilor contractuale
* Verificarea facturilor emise de depozitul de la Bucuresti din punct de Vedere chronologic, legal si fiscal
* Participarea si oferirea suportului necesar la fiecare sfarsit de luna pentru a respecta termenele limita
* Verificarea dosarelor clientilor si a furnizorilor
* Intocmirea rapoartelor saptamanale cu debitele clientilor, precum si notificarea echipei de vanzari si a managerului direct despre riscul de neplata
* Arhivarea documentelor insotite de o nota contabila semnata
* Confirmarea soldurilor clientilor si a furnizorilor
* Ocazional inregistrarea facturilor cu comanda, extraselor de banca si a deconturilor de cheltuieli
* Participarea la organizarea inventarierilor , auditurilor interne, externe, controalelor financiare si rambursarilor de TVA;
* Sarcinile nu sunt limitative. Ele pot fi completate si cu alte sarcini necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii, de catre supervizorul sau si /sau conducerea societatii;
* Respecta Regulamentul Intern, Contractul Colectiv de Munca ,programul de lucru și orice alte reglementari puse în aplicare de către societate;
* Calatoreste in orice locație ceruta de funcția şi de sarcinile sale;
* Urmareste cu strictețe și respecta normele și reglementările de sănătate, siguranță și mediu.

ETI is a leading FMCG company in Turkey, with a tradition over 55 years in the confectionary business and a presence in over 40 countries worldwide.

With a portfolio of 45 brands and 300 products, with a yearly turnover of 1 billion Euro and 8 production facilities, ETI is continuing the development on the global market.

Join our team of over 7.000 employees and contribute to adding pleasure and happiness to the life of consumers through innovative and unique tastes.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024