Economist costuri/stocuri

ALUBAICOI SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- experienta minim 1 an in calculul de costuri;
- cunoasterea limbii engleze sau italiene constituie avantaj;
- abilitati de comunicare si relationare.

Descrierea jobului

- inregistreaza facturi de materii prime;
- intocmeste rapoarte cu evidenta consumurilor pe proiecte;
- calculeaza valoarea orei de lucru pe unitate/proiect;
- calculeaza valoarea inventarului la sfarsit de luna (productia neterminata, productia finalizata)
- calculeaza costul pentru produsele si serviciile firmei;
- verifica si actualizeaza periodic preturile;
- analizeaza documente economice;
- intocmeste rapoarte preturi vs vanzari pe proiecte;
- participa la inventarele lunare, anuale.

ALUBAICOI SRL este una dintre principalele companii de profil din România, care activează la nivel internațional, în industria tamplariei din aluminiu si a fatadelor ventilate.
Principalele tari în care activăm sunt Italia , Franta, Elveția, , Germania și USA.
Fabrica este situata in orasul Baicoi functionand intr-o hala cu suprafata totala de 10.000mp si 7000mp de spatii de depozitare.
Intreprinderea industriala este dotata cu utilaje de ultima generatie si inalta precizie pentru prelucrarea profilelor de aluminiu :
-centre de prelucrare cu comanda numerica (CNC-uri);
-masini de debitare;
-masini de sertizat;
-extruzor pentru lipirea structurala a sticlei.
Fluxul tehnologic este organizat pe 4 linii de asamblare fiecare avand 80 ml.
Liniile noastre de productie sunt dotate cu utilaje moderne de asamblare, pregatite oricand să se adapteze în functie de necesitatile proiectului.
Intr-un singur loc de producție personalul calificat, executa prelucrari mecanice, asamblarea profilelor de aluminiu, lipirea structurala a sticlei si ambalarea produselor, pentru a furniza servicii de inalta calitate clientilor.
Descopera si alte informatii despre noi pe site-ul www.alubaicoi.eu si daca vrei sa iti aduci contributia la proiectele noastre, aplica cu incredere pentru a face parte din echipa ALUBAICOI SRL.

Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 29 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos