Publicat 29 Iul 2019 | Expiră 28 Aug 2019

Economist Contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- cunostinte foarte bune de contabilitate;
- cunostinte solide in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil, legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil national si intracomunitar, fiscal etc;
- cunostinte foarte bune de operare a PC-ului, MS Office;
- cunoasterea ERP – Charisma constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare.
- Participa la tinerea contabilitatii operatiilor de capital, a imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, si altor elemente patrimoniale.
- Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora.
- Participa activ la intocmirea balantelor contabile.
- Participa la inventare si valorifica rezultatele acesteia.
- Mentinerea relatiile cu institutiile statului (ANAF, Primarie)
- Operare in Registrele contabile obligatorii(Reg. jurnal, Reg inv., Reg. Evidenta fiscala)
- Intocmire dosare creditare (banci, leasing)
- Intocmire si depunere declaratii 100, 112, 300,390, 394
- Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila.
Acoperirea si stapanirea acestor responsabilitati, duc la obtinerea unor beneficii atat de natura salariala (peste 4000 ron), cat si colaterale (carduri sanatate, bonuri masa, pensie privata, tichete vacanta, prime de sarbatori, bugete telefoane).

QUANTUM GROUP contine 3 firme in grup si activeaza in domeniul constructiilor industriale (hale, showroom-uri, constructii speciale), efectuand antrepriza generala, dar si productie proprie pe diverse segmente.

Astfel, se asigura solutii la cheie in domeniul constructiilor industriale:
- Proiectare 3 D rezistenta + arhitectura (fara instalatii);
- Uzinare structuri metalice (300t/luna);
- Executarea de fundatii si elemente de rezistenta beton;
- Productie, Comert si montaj de elemente de inchidere (panouri sandwich, table cutate, tamplarie, porti sectionale, luminatoare, etc)

Expirat
Economist Contabilitate  -  Quantum Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles