Gratis

Economist / Contabil

Wood Structure / HCG

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui economist responsabil, cu o atentie deosebita la detalii si cu o excelenta capacitate de organizare si eficientizare a muncii in functie de prioritati, care sa se alature departamentului de contabilitate din cadrul societatii noastre din Cluj-Napoca.

- Studii superioare economice definitivate;
- Experienta in domeniul contabil in productie - constituie un avantaj
- Cunostinte foarte bune Microsoft Excel-Word
- Dornic de a învata lucruri noi si a accepta ideile altora într-un mod constructiv
- Bun comunicator cu abilitati de relationare si lucru in echipa
- Echilibrat si increzator, organizat si punctual
- O bună cunoastere a noilor tehnologii si a mijloacelor moderne de comunicare;
- Permis de conducere

Descrierea jobului

Responsabilitatile constau in:

- Realizarea contabilititatii primare a societatilor din grupul de firme, intocmire deconturi, inregistrare facturi, etc
- Urmarire flux de documente contabile astfel incat toate documentele sa fie inregistrate si arhivate corespunzator;
- Pregatire rapoarte financiare lunare si anuale, cerute de legislatie si de managementul companiei;
- Participarea la inchiderea perioadei contabile in fiecare luna si pe fiecare trimestru fiscal, inclusiv pregatirea si reconcilierea subactivelor;
- Participarea in proiecte sau activitati intra- si interdepartamentale, cu caracter temporar, in functie de rolul si competente, pentru a contribui la realizarea obiectivelor echipei;
- Asistență managerială pentru conducere si departamente specifice pentru buna desfasurare a activitatilor primare la birou;
- Selectionarea, indosarierea, arhivarea, realizarea si expedierea corespondentei si a altor documente;
- Asigurarea logisticii de calatorie pentru persoanele din grupul de firme;
- Monitorizarea si asigurarea bunei functionari a flotei de masini dpdv al politelor RCA, rovignete, CASCO, leasing, etc
- realizarea documentatiei in vederea obtinerii diferitelor certificari, fonduri, etc

Beneficii:
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Salarizare motivanta;
- Bonuri de masa;
- Asigurare medicala la Reteaua privata de sanatate Regina Maria
- Oportunitatea de dezvoltare profesionala
- Suport privind transportul

HCG (Home Concept Group) este un grup de firme, din care fac parte societatile:
· MDM Design - proiectare structurala si design pentru amenajari interioare
· Wood Structure - executie constructii prefabricate din lemn
· Zigman - fabricatia de mobilier
· Avertis - dezvoltare imobiliara

Suntem un grup de firme care poate oferi clientilor pachetul complet de care este nevoie pentru a avea o experienta pozitiva si fara batai de cap in a duce la bun sfarsit construirea unei case incepand de la stadiul de idee si trecand prin fiecare etapa necesara pana la stadiul de “la cheie”

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024