Gratis

ECONOMIST - CONTABIL

AGEXIM TRANSPORT & LOGISTICS

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic
- Cunostinte dovedite de contabilitate, intelegerea contractelor de finantare si managementul stocurilor
- Cel putin un an experienta intro pozitie similara
- Cunostinte de operare PC (bune cunostinte EXCEL)
- Atentie la detalii si acuratete in inregistrarea operatiunilor
- Capacitate de organizare
- Punctualitate, seriozitate si responsabilitate
- Experienta in programul Windsoft constituie avantaj.

Descrierea jobului

- Vei asigura inregistrarea corecta si la timp a tuturor documentelor contabile si alte lucrari specifice
- Vei asigura reconcilierea tuturor conturilor de active fixe, impreuna cu amortizarea aferenta, precum si stocuri
- Vei opera NIR-urile, Bonurile de consum si Bonurile de transfer in sistemul contabil
- Vei tine evidenta stocului de piese de schimb, obiecte de inventar si mijloace fixe aflate la gestiunea societății prin operarea tuturor intrărilor, transferurilor si ieșirilor din gestiune (NIR-uri + bonuri de consum);
- Vei asigura inventarierea
- Vei asigura reconcilierea tuturor conturilor de datorii financiare prin urmarirea corecta si la timp a tuturor finantarilor societatii, vei intocmi scadentare si te vei asigura de plata in timp util a ratelor pentru finantari
- Vei asigura reevaluarea lunara a soldurilor conturilor contabile aferente finantarilor bancare/leasing

Ce oferim:
- Salariu atractiv
- Decont transport
- Mediu de lucru dinamic
- Oportunitate de dezvoltare profesionala

AGEXIM este o companie romaneasca de transport, prezenta de mai mult de 15 ani pe piata transporturilor internationale rutiere de marfuri din Europa.

Agexim Transport & Logistics SRL colecteaza date cu caracter personal in procesul de recrutare. Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne scrieti la adresa gdpr@agexim.ro.
Publicat 26 Febr. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024