Economist / Contabil

Atalian Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Experienta minim 2 ani pe pe un post similar;
  • Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
  • Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Cunostinte de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
  • Persoana dinamica si responsabila, organizata, orientata spre rezolvarea problemelor, avand capacitate de analiza si sinteza si abilitati de comunicare si relationare, implicare;
  • Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel);
  • Cunostinte operare in PLURIVA - constituie avantaj;

Descrierea jobului

  • Gestionarea bazei de date Furnizori / Clienti, existenta documentelor justificative necesare si inregistrarea facturilor pe centre de cost;
  • Validarea corectitudinii facturilor: informatiile obligatorii solicitate de Codul fiscal, valoarea si starea TVA, corelatii sume;
  • Inregistrarea corecta in contabilitate dupa natura cheltuielilor, centrelor de cost si articolelor de buget;
  • Corectitudinea Jurnalelor de Cumparare/Vânzări TVA;
  • Comunicare interna si externa fluenta;
  • Verifica soldurile conturilor si efectueaza reconcilieri de solduri;
  • Gestioneaza comunicarea cu Partenerii in ceea ce priveste situatiile pentru audit, inventariere, compensatii in orice alte cazuri aleatorii;
  • Suport si explicatii in inchiderile lunare, managementul angajamentelor si verificari fiscale
  • Indeplinirea sarcinilor si intocmirea eventualelor rapoarte solicitate de catre superiorul direct si management;
Beneficii
  • Un mediu de lucru prietenos și constructiv;
  • Program de munca in regim hybrid;
  • Participare la programe de teambuilding și evenimente organizate pentru angajații companiei
  • Tichete de masa;
  • Decont transport STB / Metrorex;
  • Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in organizatie;

Companie specializata in servicii complete de property si facility management.

O echipa tanara si flexibila care cauta mereu sa dezvolte atat calitatea cat si natura serviciilor necesare domeniului de real estate.
Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos