ECONOMIST CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil financiar/contabil
- Minim 1 an experienta pe o pozitie similara intr-o firma de contabilitate;
-- Cunostinte financiar-contabile aprofundate, cunostinte solide privind legislatia in vigoare din domeniul financiar- contabil, fiscal, cunoasterea practicilor contabile ale unei companii de nivel mediu
- Experienta de lucru cu softul de contabilitate Nexus Erp - constituie avantaj;
- Persoana comunicativa, implicata, pasionata de aceasta activitate si orientata catre dezvoltare profesionala
- Abilitate de a lucra cu termene limita
- Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului

Descrierea jobului

Se ocupa de evidenta contabila pentru un portofoliu de firme:
- inregistrarea/ importul in contabilitate a tuturor documentelor contabile (chitante, facturi, extrase, centralizatoare etc);
- tinerea evidentei veniturilor si cheltuieli in avans sau reconcilierea lunara a altor conturi;
- transmiterea taxelor de plata catre client dupa ce acestea au fost calculate/ verificate;
- efectuarea de rapoarte pentru clienti la solicitarea conducerii;
- intocmeste declaratiile fiscale lunare, trimestriale si anuale;
- intocmeste balanta de verificare pe conturi analitice si sintetice, apoi elaboreaza registrele obligatorii;
- intocmeste bilantul - (asistat de un senior)

Nu suntem o companie mare in care trebuie sa te formalizezi la orice pas . Credem ca este important sa te simti bine acolo unde lucrezi . In echipa noastra fiecare stie ce are de facut si lucreaza responsabil .

Suntem autorizati CECCAR.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022