Publicat 28 Iun 2019 | Reactualizat 26 Iul 2019 | Expiră 29 Iul 2019

ECONOMIST CONTABIL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim ca viitoarea colega/viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:

  • studii superioare de specialitate
  • cunostinte operare PC avansate
  • abilitatea de a lucra in echipa
  • abilitati bune de comunicare cu colegii, atat din departament cat si din restul companiei
  • dorinta de a livra rezultate
  • adaptabilitate, flexibilitate
  • atentie sporita la detalii
  • rezistenta la stres
  • capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor
  • implicare si spirit de initiativa
  • experienta in utilizarea programelor informatice specific, de preferat OMC.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

  • efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
  • mentinerea relatiilor cu organele administratiei publice;
  • efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
  • inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum etc.;
  • colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a registrului de casa;
  • tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta;
  • colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;
  • respecta prevederile legale in domeniu;
  • cunoasterea si contributia la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;
  • asumarea raspunderii pentru corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si pentru predarea/preluarea documentelor contabile.
Persoana selectata va exercita si alte atributii cu caracter specific ce decurg din necesitatile si politica companiei sau sunt dispuse de conducerea companiei.

BENEFICII
  • mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
  • traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
  • teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa;
  • posibilitati de promovare in cadrul Memento Group;
  • pachet salarial motivant in functie de experienta;
  • beneficii diverse, inclusiv la achizionarea de vacante.

Christian Tour a fost infiintata in 1997 si a devenit, in 20 de ani, cel mai mare tur operator din Romania.
De-a lungul acestor ani de activitate, echipa a acumulat o vasta experienta si cunostinte specifice in organizarea de vacante, iar compania si-a consolidat in mod constant si sistematic pozitia pe piata turistica.
Astazi, Christian Tour acopera toate segmentele de turism organizat, are o echipa puternica de peste 200 de angajati, se bucura de increderea a peste 1500 de agentii partenere si organizeaza vacantele a peste 200.000 de turisti in fiecare an.

Expirat
ECONOMIST CONTABIL  -  CHRISTIAN TOUR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles