de ani Fără Frică...

Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Economist-contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare economice;
- Experienta de minim 2 ani in contabilitate;
- Cunostinte bune de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune si fiscalitate;
- Persoana responsabila, organizata, orientata spre rezolvarea problemelor, avand capacitate de analiza si sinteza si abilitati
de comunicare si relationare;
- Cunostinte avansate MSOffice- Excel in special

Descrierea jobului

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie determinat si capabil sa finalizeze in timp util sarcinile alocate, proactiv si eficient in solutionarea problemelor
Principale atributii ale postului sunt urmatoarele:
Inregistrarea in contabilitate a facturilor de la furnizori in functie de centrele de cost corespunzatoare ;
Evidenta lunara a mijloacelor fixe si calculul amortizarii, verificarea concordantei intre evidenta contabila si registrul mijloacelor fixe ;
Inregistrarea facturilor de leasing – auto ;
Inregistrarea altor operatiuni contabile de inchidere de luna : cheltuieli inregistrate in avans, furnizori facturi nesosite, reevaluare solduri in valuta etc;
Intocmirea si verificarea Jurnalului de Cumparari ; Verificarea inregistrarilor cu privire la TVA ;
Asigurarea concordantei intre evidenta contabila si soldurile furnizorilor ;
Efectuarea reconcilierilor cu partenerii – furnizori ;
Verificarea lunara a conturilor contabile ;
Intocmire diverse rapoarte solicitate de managementul firmei legate de aria sa de activitate;
Participarea la inventare ;
Arhivarea documentelor specifice ;
Participarea activă la rezolvarea sarcinilor echipei.

Locatia postului:
Falticeni

Beneficii:
​Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist si dinamic;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala

ALEVIA este un producator national de suplimente nutritive si ceaiuri, detinand certificarea calitatii ISO 9001:2000 Lloyds Register, Marea Britanie si avand o retea de distributie nationala in farmacii si magazine naturiste.

Scopul fundamental al companiei ALEVIA este de a oferi un sprijin real pentru sănătatea Clientilor nostri. Prin intermediul produselor noastre propunem astfel valoare, o inalta calitate si grija pentru starea de bine.

Expirat
Economist-contabil  -  ALEVIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles