Publicat 21 Ian 2019 | Reactualizat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Feb 2019

Economist-Contabil (Zona de sud Berceni/ Popesti-Leordeni)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce ne dorim de la viitorul nostru coleg

  • Studii economice, in domeniul financiar-contabil
  • Cunostinte avansate Microsoft Office
  • Experienta anterioara minim 3 ani in contabilitate de stocuri
  • Notiuni privind regimul vamal
  • Experienta in depunerea declaratiilor INTRASTAT
  • Planificare,organizare
  • Simt analitic, atentie sporita la detalii
  • Capacitate de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor de predare
  • Flexibilitate, adaptabilitate, initiativa, proactivitate

Descrierea jobului

Ce va face viitorul nostru coleg

  • Contabilizarea documentelor de intrare si iesire aferente gestiunii de stocuri ( NIR, facturi interne/externe, DVI, BC, BTO, transferuri, initializari cu semnatura gestionarului si a comisiei de receptie)
  • Asigurarea evidentei contabile a stocurilor
  • Inregistrarea in sistem : compensari, initializari, transferuri, autofacturari, PVPLUS si PVMIN
  • Inventarierea periodica si anuala pe baza PV de invetariere
  • Emiterea avizelor de santier BTAE si BC aferente facturilor emise pentru santierele in desfasurare
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli, verificarea documentele justificative anexate si defalcarea functie de locul sau obiectivul pentru care au fost efectuate
  • Intocmirea si raportarea lunara catre directia vamala privind achizitiile si livrarile de produs accizabil
  • Raportarea anuala a situatiei catre autoritatea vamala cu cantitatea, cod accizabil si acciza datorat
Ce ii oferim viitorului coleg
  • Stagii de perfectionare si training-uri in domeniu
  • Perspectiva de dezvoltare profesionala si personala
  • Mediu de lucru stabil, modern, profesionist

GRUP MENATWORK este un important producator si furnizor de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. GRUP MENATWORK este prezent în România prin 4 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA, BACAU. Prin intermediul filialelor, MENATWORKdispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României.GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisina

Expirat
Economist-Contabil (Zona de sud Berceni/ Popesti-Leordeni)  -  ARCA STUDIO CONSTRUCT by MENATWORK