Economist Contabil Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutam un Economist Contabil Junior, absolvent de studii superioare economice, specializarea Contabilitate fiind un avantaj, cu atenție la detalii, abilități de rezolvare a problemelor, competențe în utilizarea tehnologiei și abilități bune de comunicare, relaționare și organizare.

Descrierea jobului

Sarcini principale:

Gestionează sarcinile financiare și contabile zilnice pentru companie. Principalele atribuții includ înregistrarea și verificarea documentelor financiare contabile, întocmirea rapoartelor și pregătirea situațiilor lunare. Tine evidenta erorilor identificate in procesele financiar-contabile si se ocupa de rezolvarea lor.

Sarcini individuale:

Înregistrarea facturilor furnizor, documentele de plata si documentația suport;
Înregistrarea facturilor client, asigurarea efectuării încasărilor la timp;
Actualizarea înregistrărilor financiare prin intermediului software-ului de contabilitate;
Pregătirea lucrărilor de închidere lunare și trimestriale;

Descrierea companiei

Ce iti putem noi oferi:

Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă;
Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
Evenimente de companie (teambuildings);
Pachet salarial corelat cu experienta;
Respect pentru fiecare coleg/ă în parte; work-life balance;
Oportunități reale de creștere / carieră;

Economistul Contabil Junior poate începe activitatea în cadrul organizației ca proaspăt absolvent de studii superioare, experiența fiind de ajutor pentru o potențială promovare si pentru o mai bună înțelegere a sarcinilor de lucru.
Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos