Economist contabil (Dragomiresti Deal - Bucuresti)

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate în domeniul contabilității sau economice
  • Experiență de minim 2 ani în contabilitatea societăților comerciale
  • Cunoasterea legislației specifice domeniului financiar - contabil
  • Bune cunostințe dе operare PC, internet, email și a pachetului MS Office (EXCEL).
  • Persoană proactivă, pozitivă, dinamică, care își desfășoară activitatea pe următoarele valori: corectitudine, punctualitate, seriozitate, simt crescut al responsabilității, spirit de echipă
  • Bune abilități de comunicare verbală și în scris.

Descrierea jobului

  • Asigură evidența contabilă а relațiilor cu terții, a trezoreriеi, a veniturilor și chеltuielilor
  • Înrеgistrează corect facturile еmise pentru clienții interni și externi
  • Înrеgistrează încasările și plățile conform extraselor de cont lei/valută
  • Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă
  • Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor
  • Înregistrează facturile de prestații furnizori
  • Întocmește balanțe de verificare pentru clienți/furnizori
  • Este responsabil pentru rambursuri ( intrari, iesiri), control asupra rambursurilor
  • Ține evidența contractelor încheiate clienți/furnizori
  • Întocmește la cererea conducerii orice alte rapoarte financiare.

Ce oferim:
  • Pachet salarial conform pieței muncii (salariu+tichete de masa+bonusuri anuale)
  • Abonament servicii medicale clinica privată
  • Laptop
  • Transport asigurat/decontat
  • Un mediu dinamic bazat pe o cultură organizațională deschisă, inovatoare și orientată spre performanță.

Packeta Romania este expert în expedierea și livrarea coletelor și membru al Packeta Group, cu cea mai mare rețea de puncte Pick-up din Europa Centrală și de Est. Compania a intrat pe piața din România în urmă cu 3 ani și oferă magazinelor online o soluție ieftină și eficientă de a transporta colete.

Până în prezent, grupul Packeta a transportat mai mult de 20 de milioane de colete, datorită colaborării cu peste 30.000 de magazine online și selleri și operează peste 8 000 de puncte Pick-up în Europa Centrală și de Est.

Pe lângă soluția alternativă de livrare la punctele Pick-up, Packeta este o platformă logistică și oferă magazinelor online și soluția clasică de livrare a coletelor la domiciliu.

Magazinele online își pot expedia coletele nu numai la nivel național, ci și la nivel internațional, în toate cele 27 de țări din Uniunea Europeană, plus Marea Britanie, Ucraina, Federația Rusă, SUA, Elveția și Liechtenstein.

Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 22 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos