Publicat 11 Ian 2021 | Reactualizat 25 Ian 2021 | Expiră 10 Feb 2021

DTP/OCR - page layout/text editing

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Grafica / Webdesign / DTP, IT Software, Traduceri

Candidatul ideal

NIVEL AVANSAT DE CUNOSTINTE MICROSOFT WORD, minim 3 ani experienta
- AVANTAJ : EXPERIENTA la o firma de traducere, editura, ziar, etc
- abilitati pentru realizarea de layout-uri in Microsoft Word.
- constituie un avantaj cunoasterea : PowerPoint, ABBYY Fine Reader, Adobe Creative Suite.
- un alt avantaj il constituie cunoasterea oricarei limbi straine si a regulilor proprii de scriere.

Descrierea jobului

Jobul pe care il propunem noi tine de editare de text pentru traducere. Convertim pdf-uri cu Abbyy Finereader pentru a obtine documente cu format identic in Word.

Convertirea/editarea fisierelor .pdf (.jpg,.tif etc.) in fisiere Word.
Prelucrare text in diferite limbi straine.
Disponibilitatea de a comunica online (prin e-mail, skype) in timp util;
Prelucrarea documentelor;
Modificarea materialelor conform cu cerintele primite;
Respectarea deadline-urilor.

Prima luna este considerata training, cu un program de 4 ore pe zi si va fi platita.
Lucrul se face de acasa, in regim freelance, cu plata la pagina, la proiect, salariu fix, etc.,
Oferim carte de munca sau colaborare in regim PFA, la iesirea din training, odata ce candidatul(a) atinge nivelul optim de cunostinte si isi demonstreaza eficienta si dorinta de a continua aceasta activitate,
Salariu negociabil 2000-3000 RON/luna.
Program de lucru: intre 4 si 8 ore/zi, in intervalul 9-19

DTP Wizards este o agentie specializata in desktop publishing care colaboreaza cu firme de traducere din tara si din strainatate. Activitatea de baza a companiei o reprezinta pregatirea/convertirea/editarea documentelor in vederea traducerii.

www.dtpwizards.eu
[email protected]
Skype: dtpwizards

DTP/OCR - page layout/text editing  -  DTP WIZARDS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles