Publicat 03 Mai 2019 | Expiră 06 Mai 2019

Dispecerat Suport Tehnic – Relatii Clienti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- foarte bune abilitati de comunicare, relationare si analiza;
- furnizeaza informatiile solicitate de client privind produsele si serviciile companiei;
- abilitati de operare PC – e-mail, MS Office;
- abilitati de colectare, prelucrare, organizare, analiza si sinteza a informatiei;
- studiile tehnice sau experienta in domeniu tehnic – instalatii de minim 3 ani;

Descrierea jobului

- completeaza la zi rapoartele specifice companiei;
- predarea zilnica catre tehnicieni a tuturor informatiilor necesare pentru prestarea in bune conditii a activitatii de service;
- preluarea zilnica de la tehnicieni a documentelor aferente zilei anterioare de lucru si analizeaza eficienta fiecarui membru a echipei de service;
- preluare interventii, programari de pe telefon fix si mobil, fax, email si de la departamentul vanzari;
- se ocupa de primirea si trimiterea corespondentei companiei;
- gestioneaza stocul de piese de schimb si relatia cu furnizorii specifici;
- posibilitatea de a promova in cadrul companiei si de a fi platit pe masura rezultatelor obtinute
- participarea la cursuri specifice de pregatire tehnica, de dezvoltare a abilitatilor de comunicare si gestionare a clientilor;
- salariu net 2500 ron + variabil functie de performante;

- experienta de peste 27 de ani pe piata serviciilor si echipamentelor termice – climatizare - sanitare din Romania si Germania;
- orientata catre client;
- ofera un mediu de lucru placut, alaturi de o echipa dinamica;

Expirat
Dispecerat Suport Tehnic – Relatii Clienti  -  LPV Service Consult