Dispecer Transport

PATRIS COM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experiență minimă de 1 an în sectorul transporturilor și expedierii internaționale
- Capacitate dе asumarea responsabilitatii si dе luare a deciziilor;
- Foarte bune abilitati organizationale si de rezolvare a problemelor
- Abilitatea de a lucra în echipă, determinare și rezistența la stres
- Cunostinte operare MS Office, Internet, Bursa dе Transport, Timocom
- Cunostinte limba engleza obligatoriu (Franceza, Italiana, Germana constituie un avantaj ) - ( scris-vorbit)!
- Cunoscator al legislatiei privind timpii de conducere al soferilor;
- Cunoastere foarte buna a asezari marfii in vagon, greutati premise etc

Descrierea jobului

- Organizarea transporturilor internaționale FTL si LTL (prelata), respectand cerintele clientilor/companiei;
- Monitorizarea activitatii de transport
- analizeaza comenzile de transport primite de la clienti, verifica rutele de deplasare si confirma comenzile la clienti;
- Urmarirea programarilor facute si actualizarea permanenta cu traseul marfii pana in momentul livrarii catre client;
- urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare;
- mentine contactul permanent cu soferii pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu (probleme tehnice, eventuale intarzieri, etc);
- mentine relatia permanent cu clientii de transport
- Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei.
- Asigurarea permanenta a unui nivel inalt de servicii clientilor

-Salariu motivant;
-Posibilitate de crestere a veniturilor, in functie de rezultatele obtinute;
-Mediu de lucru placut, intr-o echipa profesionista.

Descrierea companiei

Sc Patris Com Srl cu sediul in Cluj Napoca ,

•Societatea PATRIS COM SRL , are ca obiect principal de activitate ,transporturi rutiere de marfuri national si international , de asemenea asigura servicii de logistica pentru alte companii ( aprovizionare , depozitare , manipulare marfuri ,transport si distributie al marfurilor ) ,

Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos