Gratis

Dispecer Transport Marfa

S.C.VOLSPED SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unei persoane talentate si motivate pentru pozitia de Dispecer.

- Experienta anterioara: Minimum 2 ani de experienta in domeniul dispeceratului in transportul de marfa;
- Abilitati de comunicare: Capacitatea de a comunica eficient cu clientii, soferii si colegii. Limba engleza la un nivel avansat este un plus;
- Orientat spre clienti: Capacitatea de a intelege si de a raspunde nevoilor clientilor, asigurandu-se ca serviciile noastre satisfac standardele de calitate;
- Abilitati de organizare: Capacitatea de a gestiona si de a coordona sarcinile multiple intr-un mediu cu ritm rapid;
- Rezistenta la stres: Poate face fata situatiilor de presiune si poate lua decizii rapide si corecte;
- Cunoasterea tehnologiilor: Experienta in utilizarea platformelor si instrumentelor specifice industriei

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Vanzari: Identificarea si atragerea de noi comenzi si clienti, dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti;
- Planificare si programare: ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Programarea si coordonarea eficienta a transporturilor si a rutelor de livrare;
- Gestionarea echipajelor: Atribuirea sarcinilor soferilor si monitorizarea activitatilor lor; - Relatii clienti: Comunicarea regulata cu clientii pentru a le furniza informatii despre stadiul livrarilor si pentru a solutiona orice intrebari sau solicitari;
- Documentare: Asigurarea completarii si gestionarii documentatiei necesare pentru fiecare transport;
- Raportare: Performanta transporturilor si a vanzarilor.

Beneficii:
- Salariu motivant
- Posibilitati de crestere si dezvoltare
- Mediu de lucru intr-o echipa dinamica

La Volsped, toată atenția noastră se îndreaptă spre cum putem contribui mai bine prin ceea ce oferim.

Ne place să generăm oportunități și să ajutăm, la fel cum ne place profesionalismul de cel mai înalt nivel. Căutăm excelența și o primim cu brațele deschise în echipa noastră.

Compania noastră a fost înființată în 2007 în domeniul transporturilor rutiere, iar misiunea noastră de a oferi servicii excepționale ne-a ghidat să dezvoltăm activități conexe la fel de provocatoare.

Suntem în continuă dezvoltare și dacă iți dorești să lucrezi alături de noi, așteptăm cu drag CV-ul tău.

Pentru mai multe detalii, vizitează site-ul nostru, www.volsped.ro

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iul. 2024 Expiră 10 Iul. 2024