Gratis

Dispecer Transport International

DENIS SPEDITION SRL

Candidatul Ideal

DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL
Denis Spedition este in cautarea unui nou membru pentru echipa sa de expeditori. Cu o experienta de peste 10 ani in transportul de marfuri la temperatura controlata, ne dorim un candidat capabil sa respecte standardele de calitate impuse de o piata competitiva si imprevizibila.
Cerinte:
- experienta de cel putin 2 ani pe un post similar;
- cunostinte TIMOCOM,
- cunoasterea unei limbi straine (engleza; germana/franceza/spaniola) la nivel avansat;
- cunostinte PC (utilizarea pachetului MS Office);
- respectarea regulilor, nivel ridicat de constiinciozitate, integritate si corectitudine;

Descrierea jobului

- planifica si organizeaza transporturi de marfuri pe rute internationale;
- urmareste procesul de derulare al transportului pe care il coordoneaza;
- are in vedere optimizarea curselor pentru maximizarea profitului;
- intocmeste si transmite oferte de transport catre potentiali clienti;
- negociaza tarife;
- respecta cerintele clientilor si comunica in permanenta cu acestia;
- identifica soluții pentru orice incident comunicat de către șoferi;

Denis Spedition este o firmă de transport frigorific de marfă, înfiinţată în anul 2006.

Sediul firmei este în București, Bulevardul Timișoara, Nr.92.

Domeniul de activitate al firmei este transportul de mărfuri frigorifice și generale, intern și internațional. Camioanele firmei pot efectua curse atât pe intern, cât şi pe teritoriul ţărilor Uniunii Europe, cum ar fi: Ungaria, Austria, Germania, Olanda, Franţa, Marea Britanie, Danemarca, Suedia.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 27 Apr. 2024