Gratis

Dispecer transport international

Medical Vision Optix Grup
2 poziții

Candidatul Ideal

DIPLOMA TRANSPORT MANAGER ESTE UN AVANTAJ.
- Studii superioare finalizate;
- Operare PC - nivel avansat;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Orientare spre lucrul in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de analiza, sinteza si cercetare a informatiilor;
- Capacitatea de a-si desfasura activitatea intr-un ritm sustinut;
- Atentie la detalii;
- Minim 12 luni experienta in domeniul transporturilui rutier international (cunostiinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei);
- Abilitati foarte bune de comunicare,spirit de echipa,planificare si negociere;
- Personalitate dinamica si cu initiativa organizatorica;
- Cunoasterea foarte buna a pietei de forwarding, de transport rutier

Adresa : Centura Bucuresti - Domnesti , MVO Service Grup, aproape de Inatech Packaging

Descrierea jobului

Mentinerea relatiei cu clientii/transportatorii (transmiterea, monitorizarea si finalizarea comenzilor);
Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie;
Intermedierea transporturilor rutiere in trafic intern si international;
Contactul permanent cu transportatorii/clientii pentru asigurarea livrarilor in timp util;
Identificarea celor mai bune solutii de transport;
Intocmirea ofertelor de transport;
Negocierea si transmiterea comenziilor de transport;
Organizarea transporturilor (complete si grupaje);
Mentinerea relatiilor cu transportatorii;
Urmarirea comenzilor executate din momentul lansarii si pana in momentul livrarii;
Monitorizarea realizarii transporturilor si acuratetea intocmirii documentelor;
Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior;
Introducerea datelor operationale in sistemul informatic.

Medical Vision Optix Grup este o companie care se ocupa cu transportul de marfuri intern si international, cat si cu intermedierea operatiunilor de transport rutier. Avem experienta de 15 ani in transporturi si o flota de 30 de Mercedes Sprinter de 7 ewp.

Fiind si casa de expeditii, compania noastra cauta intotdeaua solutii complete de expeditii internationale pentru colaboratori.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024