Dispecer parcare AFI Brasov

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 2800 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Persoana serioasa care cauta un loc de munca stabil. Oferim seriozitate si punctualitate in plata salariului si beneficiilor (SE PLĂTESC ORE SUPLIMENTARE, BONURI MASA (sunt incluse in pachetul salarial net oferit)).

Descrierea jobului

Program de lucru: ture interschimbabile de 12 ore, 10:00-22:00.

RESPONSABILITATI:
- supervizarea bunei functionari a sistemului de parcare complet automat; folosire software specializat administrare (stare functionare echipamente sistem);
- realizarea de operatiuni de mentenanta preventiva si corectiva;
- interactiune cu clientii parcarii auto cu plata, in scopul oferirii de informatii (modalitati de plata, pasi in efectuarea platilor la automat, utilizarea echipamentelor in parcare);
- indrumarea clientilor catre instrumentele de plata automata;
- indrumarea clientilor catre locuri libere in parcare; rezervarea anumitor zone pentru evenimente speciale;
- intermedierea de plati la casa manuala de plata (inregistrare plati in software specializat, manipulare numerar);
- raportarea defectiunilor sistemului de administrare al parcarii catre superiorul direct (site manager) sau direct la departamentul tehnic
- acordarea de sprijin informational clientilor in raportarea evenimentelor petrecute in parcare (accidente) catre entitatile competente (companie paza, politie); relatii cu alte entitati (politie, companie paza, companie curatenie, companie service& mentenanta)

ABILITATI:
- abilitati PC (Windows);
- abilitati si inclinatii tehnice (mecanica fina, electronica, electrica, operare PC si retelistica)
- abilitati de comunicare concisa si clara; interactionare directa, eficienta si plina de curtoazie cu clientii parcarii;
- abilitati de exprimare articulata in limbaj specific (explicatii specifice de uz al aparatelor de acces/plata in parcare);
- abilitati de invatare rapida a utilizarii unor echipamente specifice (sistem automat parcare);
- intelegere si comunicare scrisa si orala eficienta;
- abilitati organizare proprie eficienta si livrare rezultate in termen;
- punctualitate;
- integritate;
- onestitate;
- cunostintele de limba engleza (chiar si de baza) reprezinta un avantaj.

STUDII SI EXPERIENTA
- diploma de bacalaureat sau echivalent, reprezinta un avantaj;
- de preferat, experienta intr-un mediu similar (interactiune cu publicul, casierie, servicii mentenanta etc).

Conditii de munca
- conditii de interior (climatizare) si ocazional conditii de exterior.

Raportare/interactiune
- raporteaza la superiorul direct (administratori locatie/firma);
- interactioneaza cu agenti paza, personal centru comercial, clienti parcare.

Suntem o companie specializata in servicii, solutii si produse pentru administrarea parcarilor si mobilitatea electrica, cu experienta atat in administrare de parcari auto si retele pentru incarcare vehicule electrice, cat si furnizarea de solutii tehnologice pentru gestiunea in conditii optime a acestora, cu maxim de siguranta si simplitate pentru soferi si de profitabilitate pentru operatori sau proprietari.

Lucram cu furnizori consacrati, deseori numarul 1 la nivel global in domeniul lor intrucat calitatea reprezinta una din valorile companiei noastre si cel mai bun instrument de management al costurilor pe termen lung.

Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 20 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos