DISPECER LOGISTICA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta privind gestionarea de bunuri constituie un avantaj
  • Cunoștințe pachet Office, nivel Excel – mediu
  • Limba engleza reprezinta un avantaj
  • Abilități de comunicare, organizare și planificare
  • Nivel ridicat de perseverența
  • Cunostinte solide privind cerintele legale in materie de gestiune

Descrierea jobului

Responsabilitati cheie:
  • Recepționează materialele returnabile, le sortează, le etichetează/ambalează și le depozitează corect; organizează depozitarea astfel încât să optimizeze spațiul desemnat.
  • Centralizeaza intrarile de deseuri si le comunica catre responsabilii de mediu.
  • Intocmesc bonuri de transfer intre locatii/gestiuni conform procedurilor interne.
  • Operează in conditii de siguranta echipamente manuale și automatizate pentru ridicarea, ambalarea și expedierea produselor în conformitate cu așteptările clientului si procedurile interne
  • Executa activitati de cantarire/numarare/masurare
  • Participarea in inventarieri de stocuri si raporteaza imediat diferentele de stoc identificate
  • Intocmeste avize de expeditie pentru deseuri si reperele returnabile
  • Transmite diferite raportari periodic despre actvivitatea desfasurata, intocmeste documente conform procedurilor si solicitarilor sefului direct
  • Respecta planul de livrari/receptie potrivit planului primit si anunta proactiv devierile de la acest plan
  • Colaboreaza si interactioneaza cu colegi din alte departamente pentru solutionarea si clarificarea constringerilor care apar
  • Muncă în echipă
  • Participă la instruiri conform cerințelor afacerii
  • Păstrează curățenia și ordinea în zona de lucru, inclusiv prin activități de curățenie de rutină
  • Rămâne flexibil și îndeplinește alte sarcini diverse, după cum este necesar, pentru a îndeplini obiectivele de afaceri

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Programul de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru international;
  • Bonuri de masa (20 RON/zi lucrata) + cofinantarea pentru transportul public.

Cummins Inc., a global power technology leader, is a corporation of complementary business units that design, engineer, manufacture, distribute and service engines and related technologies, including fuel systems, controls, air handling, filtration, emission solutions, and electrical power generation systems.

Headquartered in Columbus, Indiana, we employ over 77,000 people worldwide and serve customers in approximately 190 countries and territories through a network of more than 600 company-owned and independent distributor locations and approximately 7,400 dealer locations. Cummins had net income of nearly $1 billion and revenues of $20.4 billion in 2017.

Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 20 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos