Gratis

Dispecer intern si international

FAS LOGISTIC PRIME S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii medii
• Experienta minima de 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer
• Experienta in lucru cu bursa de transport
• Cunostinte de limba engleza
• Operare PC - nivel mediu, Excel - nivel mediu
• Cunoasterea pietei de transport
• Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor
• Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut

Descrierea jobului

• Preluarea comenzilor de la client;
• Planificarea comenzilor de transport;
• Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen ) si totodata incadrarea costului in buget;
• Identificarea solutiilor optime de transport;
• Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii;
• Mentinerea relatiei cu clientii; • Mentinerea relatiei cu furnizorii;
• Gasirea de noi transportatori si negocierea tarifelor;
• Optimizarea costurilor de transport;
• Introducerea tuturor operatiunilor desfasurate in sistemul informatic.

Descrierea companiei

Firmă transport. Transport marfă intern și internațional.
Suntem o firmă de transport ce se axează în principal pe transportul rutier de mărfuri cu o flotă de mașini de toate tipurile. Camioane 20 to cu prelate. Dube închise și cu temperatură controlată, decopertabile total (inclusive tavan).
Efectuăm transporturi de marfă în U niunea europeana

Asigurăm transportul pe toată durata desfășurării lui de la încărcare până la livrare. Supervizăm transporturile de la încărcare până la livrare cu operatorii noștri de linie, care verifică în mod constant poziția mașinilor. Informăm clienții de poziția acestora, oferind astfel transparență, relaxare și mai ales timp. Deoarece se cunoaște în mod constant poziția mărfii fiecărui client în parte. Soluționăm într-un mod profesionist, partea de logistica și toate problemele sau situațiile apărute pe durata transportului. Noi știm că acestea revin în sarcina noastră și asigurăm clientul prin contractul încheiat pentru fiecare transport în parte toată că vom face tot posibilul ca marfa să ajungă la destinație în conformitate cu înțelegerea pe care o facem.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024