Gratis

Dispecer Intern (Our Internal Dispatcher Star😊)

ENGLMAYER ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Decopera-ti talentul in logistica: Poti fi vedeta noastra ca dispecer intern! Alatura-te echipei noastre si impreuna vom face diferenta!

Ce ne dorim de la tine:
O atitudine prietenoasa si pozitiva care se regaseste in toate interactiunile tale, si dorinta de a invata si creste alaturi de noi
Abilitati organizatorice puternice și capacitatea de a mentine si desfasura activitatea cat mai eficient
Excelente abilitati de comunicare, atat scrisa cat si verbala
Abilitati de rezolvare a situatiilor neprevazute ce pot aparea in orice moment
Experiența anterioara ca dispecer sau logistica (un atu, dar nu un deal-breaker!)

Descrierea jobului

Ce vei face:
Esti gata sa fii ritmul inimii operatiunilor noastre? In calitate de dispecer intern, vei fi in centrul actiunii, coordonand flota noastra de camioane si soferi pentru a asigura livrari rapide și eficiente. De la planificarea rutelor pana la gestionarea programelor, abilitatile tale organizatorice si implicarea in rezolvarea fiecarei provocari vor straluci, si vei fi mintea din spatele livrarilor noastre la timp.

Responsabilitati cheie:
Planifici si coordonezi rutele pentru soferii nostri, asigurand eficienta transporturilor si promptitudinea livrarilor
Comunici cu soferii, oferind actualizari despre orice informatie sau modificare necesara
Colaborezi cu clientii pentru a rezolva orice problema de livrare sau cerinte speciale
Menți relația cu partenerii existenți și oferi cele mai bune soluții în derularea comenzilor primite
Informezi clienții cu privire la transportul alocat (timp tranzit, condiții, estimare date livrare)
Redactezi şi eliberezi documentele de transport
Monitorizezi evoluția transportului
Program de lucru: 04:00 – 12:30/12:00 – 20:30.

De ce sa ni te alaturi?
Contribuim la un mediu de lucru dinamic si de sustinere in care ideile tale sunt apreciate
Pachet salarial si beneficii competitive, inclusiv decontarea transportului la/de la locul de muncă, asigurare de sanatate si concediu platit
Intelegem importanta echilibrului intre viata profesionala si viata privata. Te vei bucura de flexibilitate.
Pregateste-te pentru provocari interesante si oportunitati de a invata. Nu exista doua zile la fel in lumea logisticii!
Am menționat echipa minunata la care te vei alatura? Suntem un intreg doar impreuna!
Fa parte dintr-o companie care pretuieste inovatia si excelenta in tot ceea ce facem.

Esti gata sa mergi cu noi? Trimite-ne CV-ul tau si asteptam cu nerabdare sa te cunoastem!

În calitate de casă de expediţii furnizoare de servicii complete ENGLMAYER ROMANIA, punem la dispoziţie tot ceea ce este nevoie pentru a oferi clienţilor noştri serviciul de transport ideal, în funcţie de necesităţile lor specifice. Cu filiale proprii în toată Europa de Est şi cu o reţea puternică de parteneri internaţionali, garantăm servicii de calitate maximă. În centrul eforturilor noastre se află permanent necesităţile logistice ale clienţilor noştri.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024