Dispecer / Dispatcher Transport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
  • Cunostinte operare pc;
  • Bune aptitudini de planificare si comunicare;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitatea de a rezolva concomitent mai multe sarcini (multi tasking);
  • Experienta in transport;
  • Disponibilitate la program prelungit;

Descrierea jobului

  • analizeaza comenzile de transport primite de la planner, verifica rutele de deplasare si confirma posibilitatea realizarii cursei;
  • urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare;
  • mentine contactul permanent cu soferii pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu (probleme tehnice, eventuale intarzieri, etc);
  • sa fie disponibil tot timpul pentru orice probleme apar zilnic.

Societate comerciala cu o larga experienta in transportul international.
Principalele obiective care ne caracterizeaza sunt:
-Dezvoltarea continua a personalului si promovarea lui in functie de realizariile in cadrul companiei.
-Dezvoltarea de noi tehnologii care vizeaza protectia mediului si de siguranta
-Imbunatatirea continua a flotei
-Rapoarte de transpatenta in colaborare cu furnizorii si clientii nostri.
Cautam persoane pasionate de domeniul transportului, dinamice care doresc o colaborare pe termen lung.
Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 22 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos