Gratis

Dispecer de transport marfa

BETA FREIGHT S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Cautam dispecer talentat si dedicat pentru a se alatura unei echipe dinamice. Daca esti o persoana organizata, capabila si eficienta, atunci te invitam sa aplici pentru aceasta pozitie.

Daca esti proactiv, harnic, ambitios si implicat si iti plac provocarile, te asteptam sa ne cunoastem. Daca ai cunostinte de limba engleza si abilitati de operare pe calculator, restul le vom invata impreuna.

Se poate aplica si in sistem Free-lancer, parteneriat win-win bazat pe comision/contract de colaborare.

CV-urile se vor trimtie pe adresa de e-mail: alex.olteanu@beta-freight.com

Cerintele rolului:
• Studii superioare finalizate
• Experienta constituie un avantaj
• Cunostinte de limba engleza
• Operare PC - nivel avansat, Excel - nivel avansat
• Cunoasterea pietei de transport
• Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor
• Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut

Descrierea jobului

Responsabilitatile cheie:
• Preluarea comenzilor de la client;
• Planificarea comenzilor de transport;
• Identificarea solutiilor optime de transport;
• Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii;
• Mentinerea relatiei cu clientii;
• Mentinerea relatiei cu furnizorii;
• Gasirea de noi transportatori si negocierea tarifelor;
• Introducerea tuturor operatiunilor desfasurate in sistemul informatic.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024