Dispecer / Coordonator Transport international 24 tone

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Salut,
Suntem o firma mica de transport, detinem 12 camioane MAN si Mercedes cu care efectuam transporturi in Europa (ES, Fr, UK, BeNeLux, DE, CZ, SK, HU) si cautam un coleg care sa ne ajute cu coordonarea flotei de camioane.

Ce avem nevoie de la tine?

In primul rand experienta in coordonarea camioanelor in comunitatea Europeana, adica sa fi lucrat in functia de coordonator transport sau manager de transport (nu ca si expeditor, este putin diferit) reprezinta un avantaj.
In al doilea rand, este necesar cunoasterea limbii engleze cel putin nivel mediu.

Restul cerintelor pentru un astfel de post, consideram ca le ai daca iti doresti ca continui in acest domeniu:
- cunostinte office
- rezistenta la stres
- orientare spre rezolvarea problemelor
- disponibilitate pentru program prelungit
- atentie la detalii, etc.

Descrierea jobului

Ce vei face la noi?

Cam tot ce inseamna pozitia de coordonator transport, astfel incat sa marim eficienta a 12 camioane care circula prin Europa:
- tii legatura cu clientii si soferii
- monitorizezi si tii evidenta transporturilor efectuate
- optimizezi traseele si cautam solutii la problemele ce vor aparea

Ce iti putem oferi?
Seriozitate si flexibilitate, iar restul beneficiilor le stabilim impreuna, in functie de cunostintele si nevoile tale.
Daca ti-ai dori sa lucrezi alaturi de noi, trimite-ne CV-ul tau impreuna cu raspunsurile tale la mini-interviul atasat anuntului, iar noi te vom contacta pentru a stabili impreuna o zi in care sa ne intalnim.

SC Carmen Impex TM SRL este o firma de transport infiintata in 1994 care efectueaza transporturi rutiere de marfuri in Europa de Vest si Europa centrala si detine un parc auto format din 12 autotrenuri, capete tractor MAN si Mercedes (Euro 5 si Euro 6) si remorci Krone si Schmitz.

Publicat 20 apr. 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos