Gratis

DISPECER AUTO

DIANA SRL

Candidatul Ideal

Ești pasionat pentru industria auto și vrei să te implici într-o echipă de succes? Căutăm un coleg dedicat care să ocupe funcția de Dispecer Auto, capabil să coordoneze eficient flota auto a companiei noastre.

Cerințe Post:
  • Experiență anterioară în domeniul transporturilor sau logistică;
  • Abilități excelente de planificare și organizare;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a rezolva probleme în mod eficient;
  • Orientare către detalii și atenție la termenele limită;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Cunoștințe solide de legislație și reglementări în domeniul transporturilor;
  • Cunostinte utilizare PC Office.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Planificarea și coordonarea transportului mărfurilor, asigurându-se că toate livrările sunt efectuate la timp și în condiții optime;
  • Monitorizarea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂flotei de vehicule și asigurarea unei utilizări eficiente a resurselor disponibile;
  • Comunicarea constantă cu soferii și clienții, oferindu-le informații actualizate despre starea livrărilor;
  • Gestionarea documentelor și a altor formalități necesare pentru transportul mărfurilor;
  • Rezolvarea problemelor și a situațiilor neprevăzute care pot apărea în timpul transportului;
  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura o bună funcționare a operațiunilor de transport;
  • Monitorizarea soferilor si stabilirea timpilor de condus.

Alăturați-vă echipei DIANA și fiți parte dintr-o companie care se angajează să ofere:
  • Un mediu de lucru stimulant și dinamic, în care veți avea oportunități ample de creștere și dezvoltare profesională;
  • Cultură organizațională orientată spre echipă, unde fiecare membru este apreciat și încurajat să-și aducă contribuția;
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive precum bonus lunar si anual;
  • Tichete de masă 25 lei/zi lucratoare;
  • Posibilitatea de a servi masa calda la cantina companiei cu mâncare gătită zilnic de bucătării noștri;
  • Bonus pentru performanță în raport cu KPI stabiliți;
  • Cadouri / bonusuri de Paște și Craciun sau zilele aniversare ale companiei;
  • Decontarea cheltuielilor de transport pană la locul de muncă.

Aceste beneficii reflectă angajamentul nostru față de bunăstarea și succesul profesional al angajaților noștri, oferindu-le un mediu de lucru plin de oportunități și susținere.

Ne-am înființat în 1991 având ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare și nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu Vâlcea. De-a lungul timpului, ne-am extins lanțul de magazine. În prezent funcționează optzeci de magazine DIANA, organizate în spații comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a orașului Râmnicu Vâlcea, precum și în județele Olt, Dolj, Gorj, Argeș, Dâmbovița.
În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producție pentru carne și produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră și bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din județul Vâlcea.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024