Publicat 15 Feb 2021 | Reactualizat 22 Feb 2021 | Expiră 17 Mar 2021

DIRECTOR ZONAL

1 post

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana care detine abilitati de comunicarea, negociere/mediere, capacitatea de a lucra in echipa si de a coordona una. Sa poata lucra in conditii de stres si sa se adapteze usor la situatii de lucru noi. Sa fie o persoana cu abilitati de autoorganizare si cu o atitudine pozitiva.

Studii si experienta:

  • Studii superioare in domeniul managementului sau domenii conexe;
  • Experienta in management organizational;
  • Experienta in industria horeca;
  • Cunostinte privind principii si practici de management;
  • Cunostinte privind practici de marketing si de vanzari;
  • Abilitati in tehnologia informatiei.

Descrierea jobului

Atributii generale:

Este responsabil de supravegherea magazinelor prin gestionarea vânzărilor și operațiunilor, controlul cheltuielilor și bugetelor de salarizare, gestionarea problemelor de personal, contabilitate, comercializare, control la nivel de stoc și prevenirea pierderilor.
Contribuie la evaluarea administrativă a managerilor de magazine.

Atributiile postului:

  • Supraveghează performanța vânzărilor comparând vânzările reale cu obiectivele săptămânale din anii precedenți și ia măsuri colective în cooperare cu alte departamente (de exemplu, Marketing);
  • Stabileste programul de promovare în coordonare cu departamentul de Marketing și coordoneaza vânzările,activitățile de promovare și prețurile produselor;
  • Coordoneaza deschiderea noilor magazine asigurând disponibilitatea resurselor necesare (personal, produse,logistică și altele) și gestionează închiderea celor existente;
  • Examineaza și monitorizeaza rapoartele la nivel de stoc și coordoneaza cu managerul de marcă pentru a lua măsurile adecvate în timp util;;
  • Verifica continuu operațiunile și facilitățile magazinelor pentru a asigura conformitatea cu compania;
  • Monitorizeaza continuu cifrele legate de costul forței de muncă și performanța magazinului, coordoneaza cu Brand Manager și HR optimizarea operațiunilor la un cost optim;
  • Gestionarea impreuna cu HR a tuturor tipurilor de concedii pentru personalul managerial și non-managerial.

Beneficii:
  • Pachetul salarial: se discuta in cadrul interviului
  • Program: 5 zile cu 2 libere
  • Colectiv tanar
  • Mediu de lucru placut

MLS INVEST TRADING activeaza in domeniul HORECA din anul 2008, operand in prezent 20 de unitati si avand un numar de peste 300 de angajati. Detinator al marcilor inregistrate Ready to Box Chopstix si Chopstix Ready to Box. Fiind in continua expansiune, compania intentioneaza sa isi mareasca numarul de locatii si implicit echipa.

DIRECTOR ZONAL  -  MLS INVEST TRADING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles