Gratis

Director Vanzari

BGS Grup

Candidatul Ideal

Persoana potrivită echipei noastre are:
• Bune abilități interpersonale și de comunicare cu toate nivelurile ierarhice;
• Abilitatea de a prioritiza și gestiona timpul eficient în vederea obținerii rezultatelor așteptate;
• Capacitatea de a îndruma, motiva și dezvolta colegii în funcție de obiectivele setate;
• Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă;
• Capacitatea de a lucra în echipă și de a pune obiectivele echipei mai presus de cele personale;
• Capacitate bună de analiză și identificare a nevoilor de dezvoltare ale companiei în vederea realizării obiectivelor propuse, dar și a angajaților în funcție de nivelurile de pregătire și deschidere ale acestora;

Cerințe:
  • Experiență în sustinerea sedintelor de coaching de minim 2 ani;
  • Aptitudini manageriale, de coordonare si motivare;
  • Competențe bune de operare PC - Microsoft Office Suite (Word, PowerPoint, Outlook și Excel).

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Analiza nevoilor companiei, construirea și implementarea planurilor de acțiune și de training in cadrul echipei de vanzari;
  • Elaboreaza si implementeaza politici comerciale in vederea cresterii profitului companiei, rezultat din vanzarea de produse si servicii specifice companiei;
  • Planifica, coordoneaza, monitorizeaza si controleaza activitatea echipei, in vederea atingerii targetelor si obiectivelor specifice stabilite la nivelul departamentului, respectand legislatia comerciala precum si politicile interne ale companiei;
  • Intocmeste rapoarte privind evolutia vanzarilor sau alte rapoarte de activitate solicitate;
  • Analiza și interpretarea indicatorilor de performanță privind obiectivele companiei în vederea identificarii strategiilor de actiune;
  • Identificarea oportunităților de dezvoltare personală și profesională ale echipei de vanzari în raport cu obiectivele companiei;
  • Identificarea oportunitatilor de crestere a vanzarilor si propunerea acestora echipei de Top Management;
  • Asigurarea rolului de coach în relația cu angajații;
  • Organizarea unor sedinte de coaching cu Agentii de vanzari in vederea maximizarii potentialului;
  • Monitorizarea progresului angajaților și definirea cerințelor de instruire viitoare;
  • Monitorizarea rezultatelor echipei si directionarea actiunilor Agentilor catre realizarea obiectivelor;
  • Comunicarea permanentă cu echipa de management în vederea menținerii direcției de dezvoltare așteptate;

Oferim:
  • Salariu competitiv;
  • Logistica necesară derulării activității în condiții optime;
  • Contract nedeterminat de muncă;
  • Posibilitatea desfășurarea activității în format hybrid - lucru atât de acasă cât și de la birou;
  • Teambuildinguri.

Cu peste 30 de ani de ani de experiență, BGS Grup și-a dezvoltat serviciile ținând cont de nevoile pieței, având mereu în vedere misiunea noastră: să asigurăm protecția vieții clienților noștri, familiilor și angajaților acestora.

BGS Grup este un reper in piata din Romania, avand in prezent 5 linii de business centrate pe:
  • Servicii de securitate
  • Servicii de monitorizare si interventie rapida
  • Servicii de instalare si conectare sisteme de securitate
  • Securitate de securitate pentru evenimente
  • Servicii medicale.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024