Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

Director Vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dorim sa primim aplicatia ta daca:

Esti absolvent de studii superioare (de preferat economie, turism, management);

Ai o experienta dovedita in marketing - vanzari, domeniul hotelier, evenimente, de minim 5 ani;

Detii bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);

Vorbesti fluent engleza;

Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala;

Ai bune abilitati de comunicare si prezentare;

Esti rezistent la stress si program prelungit;

Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling;

Esti proactiv(a), perseverent(a), capabil(a) sa gasesti solutii, creativ(a), cu initiativă, spontan(a), energic(a);

Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simţul umorului, disponibilitatea si capacitatea de a aborda persoane necunoscute

Descrierea jobului

Formularea si dezvoltarea startegiei de marketing si vanzari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere;

Realizarea de studii comparative de analiza interna si a competitiei pentru serviciile/produsele hoteliere;

Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi;

Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor;

Formularea, dezvoltarea si implementarea strategiilor de pret;

Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate;

Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive;

Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national conform programului de vanzari;

Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere;

Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului;

Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie;

Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara;

Gestionarea platformelor de vanzare online;

Gestionarea si evaluarea informatiilor cu privire la propria activitate, solutionarea cererilor si reclamatiilor clientilor;

Realizarea analizelor si rapoartelor periodice de activitate/vanzari.

Postul este disponibil pentru Andy Grand Hotel**** care este situat in apropierea centrului orasului Predeal, pe drumul catre Cabana Trei Brazi. Hotelul va pune la dispozitie urmatoarele facilitati:
Cazare in 32 de camere duble, triple si apartamente;
Restaurant, cafenea si terasa exterioara;
Loc de joaca pentru copii;
Sala de jocuri: biliard, air-hockey, tenis de masa;
Centru SPA: piscina, jacuzzi, sauna, masaj, banda de alergare si bicicleta;
Sala de conferinte – organizam activitati de teambuiding atat indoor cat si outdoor;
Parcare privata supravegheata video (accesibila autocarelor).

Expirat
Director Vanzari  -  SC ANDY HOTELS SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles