Gratis

Director Vanzari - judetul Buzau

AGRII ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Experienta de minim 3 ani in domeniul vanzarilor
  • Experienta in vazarea de produse sau servicii agricole
  • Abilitati bune de vanzare, negociere, comunicare si relationare
  • Cunostinte tehnice in sectorul agricol reprezinta un avantaj
  • Loialitate, perseverenta si determinare
  • Disponibilitate la deplasari

Descrierea jobului

  • Prospectarea zonei alocate in vederea dezvoltarii bazei de date de clienti, ferme in regiunea alocata
  • Negocierea si stabilirea conditiilor contractuale cu clientii sai, ferme, in conformitate cu politica comerciala in vigoare
  • Planificarea si urmarirea activitatii de vizitare a clientilor, discutii cu acestia pentru identificarea corecta si completa a necesitatilor lor
  • Mentinerea relatiilor cu clientii in vederea optimizarii procesului de vanzare
  • Realizarea unor analize de piata privind competitia
  • Realizarea de rapoarte saptamanale, lunare, trimestiale sau anuale privind vanzarile
  • Urmarirea gradului de satisfactie post-vanzare al clientilor
  • Realizarea de vizite in teren minim 80% din timpul de lucru

Brandul Agrii s-a lansat pe piata in 2012, in Marea Britanie. Agrii este marca inregistrata a grupului Origin Enterprises LTD. Furnizor de servicii agronomice, tehnologii performante si sfaturi tehnice, Agrii combina excelenta si inovatia cu cele mai recente cercetari, pentru a asigura fermierilor un raspuns la provocarile agricole de astazi.

Agrii Romania acopera in proportie de 100% suprafata agricola a Romaniei, adresandu-se atat segmentului de ferme mari, cat si fermelor mici. De asemenea, prin cele 22 de fitofarmacii Agrii, dar si cele peste 1.000 de fitofarmacii partenere, Agrii reuseste sa vina cu produse si servicii catre micul fermier/producator, fitofarmaciile fiind pozitionate in puncte cheie, cuprinzand aproape toate zonele agricole din tara. Agrii sprijina sectorul de productie agricola prin furnizarea de recomandari personalizate, inputuri si solutii agricole inteligente in vederea imbunatatirii productiilor fermierilor.

Valorile Agrii Romania:

PARTENERIAT INOVATIE COMUNITATE OAMENI INTEGRITATE

Ne mandrim cu o echipa de peste 400 de colegi la nivel national si cautam sa intregim acesta echipa minunata cu colegi care sa impartaseasca valorile companie noastre si care sunt pasionati de domeniul agricol. Te incurajam sa aplici la unul dintre posturile disponibile si sa ne cunoastem!

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024