Gratis

DIRECTOR VANZARI (Domeniu Financiar-Bancar)

RoCredit IFN SA

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană responsabilă, capabilă să coordoneze proiectul nostru de vânzare online, punând în valoare următoarele abilități și competențe:
- experiență în activitatea de creditare persoane juridice într-o bancă comercială sau într-un IFN
- experiență în vânzare B2B
- abilități de vânzător hunter (foarte bune abilități de prospectare), cu focus pe mediul online
- cunoașterea provocărilor mediului de afaceri și a administratorilor de IMM-uri
- orientare spre client
- perseverență în atingerea obiectivelor
- excelente abilități de comunicare și prezentare
- proactivitate și spirit de inițiativă
- abilități de coordonare echipă
- atitudine pozitivă, responsabilitate și implicare
- studii superioare finalizate

Descrierea jobului

Obiectivul postului constă în dezvoltarea portofoliului de clienți ai societății conform strategiei de vânzare prin atragerea de clienți în portofoliul RoCredit din mediul online

Responsabilități:
- cunoașterea soluțiilor financiare oferite de RoCredit
- promovarea și vânzarea produselor din portofoliul RoCredit în mediul online
- implementarea proiectului și îmbunătățirea continuă a experienței clienților
- consilierea financiară a clienților și potențialilor clienți
- coordonarea activității de consiliere a clienților și rezolvarea situațiilor apărute în procesul de aplicare online
- monitorizarea și asigurarea bunei funcționări a platformei digitale
- raportare periodică a principalelor riscuri ce pot fi identificate și propunerea de soluții pentru prevenirea situațiilor neplăcute în experiența utilizatorilor

Beneficii extrasalariale (conform politicii de beneficii):
- posibilitatea de a beneficia de bonusuri motivante corelate cu performanțele obținute
- tichete de masă în valoare de 40 Lei / zi lucrătoare
- prime de sărbători (Paști, Crăciun) și evenimente (8 Martie, 1 Iunie)
- tichete de vacanță (în funcție de realizări)
- asigurare medicală privată
- zile de concediu în funcție de vechime
- zi liberă pentru ziua de naștere
- ajutor pentru evenimente deosebite
- pauza de masă inclusă în programul de muncă
- instruire continuă

Oferim oportunități de carieră, potrivite planurilor tale de viitor și compatibile cu experiența ta din trecut. Dar hai mai întâi să îți spunem ce înțelegem noi prin carieră profesională în RoCredit. În momentul în care intri în echipa noastră, fii pregătit și deschis pentru dezvoltare continuă. Indiferent de postul ocupat, vei acumula EXPERIENȚĂ și EXPERIENȚE, iar suma acestora te vor transforma ca om. Cariera profesională este de fapt efectul a cine devii tu în această perioadă.

RoCredit este cel mai finanțat IFN din România și avem cel mai bun rating acordat de Microfinanza Rating (B+). Cu o prezență de 17 ani pe piața serviciilor financiare din România, oferim soluții rapide de finanțare pentru microîntreprinderi și prin echipa valoroasă dedicată nevoilor clienților noștri contribuim la dezvoltarea mediului de afaceri din România.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024