Gratis

DIRECTOR VANZARI - BUCURESTI

INTER DISTRIBUTION DRINKS S.R.L.

Candidatul Ideal

- studii superioare;
- orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
- abilitati de negociere, organizare si planificare;
- aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
- experienta manageriala/ vanzari minim 5 ani (experienta in FMCG constituie avantaj);
- disponibilitate la program prelungit;
- rezistenta la stres;
- capacitate de negociere.

Descrierea jobului

- repartizeaza planul de vanzari pentru zona de responsabilitate;
- monitorizeaza vanzarile, stocurile, creantele si discountul acordat clientilor;
- monitorizeaza permanent piata din punct de vedere al situatiei economice si al concurentei;
- menţine şi dezvoltă relaţiile de afaceri cu clienţii existenţi, identifică şi contactează potenţiali clienţi;
- analizeaza rapoartele si activitatea agentilor comerciali si a merchandiserilor;
- se ocupa de nivelul de pregatire al oamenilor din echipa sa si contribuie permanent la imbunatatirea acesteia;
- stabileste rutele si segmentele de piata pentru fiecare agent de vanzari;
- verifica zilnic rapoartele de vanzari ale agentilor, evaluand activitatea acestora vis-a -vis de gradul de acoperire al rutei zilei respective si al sortimentiei;
- indeplineste obiectivele de vanzari si incasari;
- initiaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii;
- dezvolta si aplica strategii si planuri de vanzari;
- coordoneaza echipa de vanzari si activitatile din filiala.

Beneficii:
Pachet salarial motivant;
Un loc de munca sigur intr-un ambient modern;
Masina, telefon mobil, laptop

Infiintata in 1991, compania este specializata in distributia bunurilor de larg consum in Retail - Distribuitor autorizat Carlsrom Beverage – Ialomita, Calarasi, Prahova, Dambovita, Arges, Bucuresti (sect. 1, 2, 3, 4, 5), Horeca si marfa paletizata Pallex.
Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024