Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 25 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

DIRECTOR REGIONAL (zona Ardeal)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

La Romstal ne dezvoltam impreuna, atat in Romania cat si in Europa!
Colegii nostri, manageri din departamentul comercial au devenit cei mai buni leaderi ai echipelor de specialisti in domeniul instalatiilor si te asteapta alaturi de ei!

Acest post ti se potriveste daca ai:

  • Aptitudini de coordonare si motivare a echipei de vanzari, organizare si gestionare a activitatii unor magazine/retea de magazine
  • Atitudine de tip proactiv, orientare spre rezultate si spre finalitatea actiunilor
  • Valori personale solide de onestitate, integritate si grija fata de mediu
  • Dorinta de a lucra intr-un mediu de business dinamic in care invatarea si adaptarea la schimbare sunt constante
  • Capacitate de a lucra organizat, cu atentie la standarde
  • Capacitatea de a lucra cu tool-uri de planificare, organizare si raportare
  • Interes pentru domeniul instalatiilor pentru contructii
  • Experienta manageriala de minim 5 ani

Descrierea jobului

Rolul job-ului: coordonarea si dezvoltarea activitatii filialelor din zona Ardeal

Iata ce vei face:

  • vei raspunde de intocmirea si realizarea targetului de vanzari pentru regiunea alocata, vei stabili obiectivele filialelor
  • vei dezvolta portofoliul de clienti, participa la negocierile importante
  • vei imbunatati modalitatile de vanzare in vederea reducerii costurilor legate de marfa si ia masurile necesare pentru atingerea si depasirea indicatorilor care influenteaza profitul
  • vei participa la previzionarea lunara a vanzarilor din filialele pe care le coordonezi, vei verifica si modifica previziunile de vanzari pe intervalele stabilite de conducerea companiei
  • vei asigura respectarea tuturor standardelor de vanzare, expunere, depozitare, stoc, imagine si amenajare, dimensionarea optima a spatiilor de expunere si depozitare de catre toate punctele de vanzare din regiune
  • vei identifica si propune noi modele de business in vederea imbunatatirii strategiei de optimizare a stocurilor
  • vei raspunde de administrarea spatiilor de vanzare si verifica desfasurarea activitatii financiar-contabile
  • vei sustine compania si transmite cunostintele necesare pentru formarea si cresterea performantelor angajatilor din subordine
La Romstal te-ar putea interesa in plus urmatoarele beneficii:
Masina de serviciu business class Mercedes-Benz, laptop, telefon
Bonusurile pentru performanta
Beneficiile extrasalariale: tichete de masa, prime si cadouri de sarbatori, evenimente si cadouri pentru copii, evenimente pentru angajati etc
Vei participa la multe traininguri de management, tehnice si de vanzari.
Lucrezi intr-o companie multinationala, cu standarde de lucru profesioniste
Ai posibilitati de dezvoltare a carierei

Te asteptam la noi in echipa. Trimite CV-ul cat mai repede !
Ne poti gasi si aici:

Romstal s-a dezvoltat in 25 ani ca o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, sanitare, ceramice si servicii la standarde inalte de calitate.
Cu extindere in 6 tari din Europa, Romstal este compania care creste standardul de viata al clientilor sai prin produsele si serviciile pe care le ofera. Mai multe despre noi afli pe: www.romstalgroup.com
Suntem orientati spre rezultate si punem pret pe dezvoltare profesionala a oamenilor din companie. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi de noi!

DIRECTOR REGIONAL (zona Ardeal)  -  ROMSTAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles