Gratis

DIRECTOR PRODUCTIE

MORAD FOODS

Candidatul Ideal

Corectitudine si competenta profesionala
Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala
Capacitate organizatorica
Capacitate de analiza si sinteza
Exigenta
Consecventa in actiune
Responsabilitate

Cerinte
Absolvent studii superioare de specialitate (tehnologie alimentara /biochimie)
Experienta in domeniul industriei alimentare (retete semipreparate carne /legume)
Experienta in coordonarea unei echipe
Adaptabil la schimbare
Persoana responsabila si independenta, orientata catre rezultate

Experienta de baza – Inginer Tehnolog

Descrierea jobului

Locatia este in Topoloveni

Ne dorim in echipa noastra un Director de Productie pasionat de retete si perfectionist cand vine vorba de gustul alimentelor. Ne dorim sa fie la baza un foarte bun Inginer tehnlog cu experienta dovedita in domeniu atat pe liniile de productie de carne cat si pe cea vegetala.

Pretuim mult implicarea, perseverenta, devotamentul in imbunatatirea activitatii prezente, cat si crearea unui sistem de lucru deschis la optimizare si atentie la detaliile calitatii produsului.

Salariu avantajos!

Responsabilitati

Coordonarea si urmarirea intregului proces tehnologic;
Efectueaza experiente/teste in vederea imbunatatirii retetelor deja existente sau pentru a gasi inlocuitori mai buni pentru condimentele folosite;
Face propuneri pentru crearea de produse noi si participa activ la proces;
Planifică activitatea de producţie în secţiile de fabricaţie în funcţie de planul de producţie stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi şi calitativi stabiliţi;
Organizează şi coordonează introducerea în fabricaţie a produselor noi şi răspunde de asigurarea parametrilor prevăzuţi în retetar/ buget/ documentaţie;
Coordonează şi asigură desfăşurarea ritmică a procesului de producţie, urmărind realizarea producţiei în conformitate cu planul cerut de vânzări;
Aprobă instrucţiunile tehnologice pentru fiecare fază de producţie, atât la implementarea cât şi la modificarea lor, şi asigură adaptarea corespunzătoare a tehnologiei la variaţiile şi specificul materiei prime utilizate;
Coordonează identificarea, introducerea şi menţinerea sub control a proceselor incluse în sistemul calităţii;
Asigură resursele materiale şi informaţionale necesare pentru implementarea politicii în domeniul calităţii;
Conduce procesul de asigurare a calităţii în activitatea de producţie, conform procedurilor şi standardelor existente;
Organizează şi conduce şedinţele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt şi sincronizarea activităţilor în vederea realizării în condiţii optime a obiectivelor de producţie.

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea. Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară. Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024