check_circle

Job verificat

|Publicat 08 Apr 2013 | Reactualizat 06 Mai 2013 | Expiră 10 Mai 2013

Director National Vanzari

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare
• Experienta in domeniul vanzarilor de minim 5 ani si in coordonarea echipelor de vanzari de minim 3 ani
• Experienta in domeniul editorial reprezinta avantaj;
• Abilitati in formarea, coordonarea si motivarea echipelor de lucru
• Orientare spre rezultate si finalizarea proiectelor de vanzare
• Abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor
• Abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica
• Orientare spre detalii, bine organizat si eficient in conditii de stres.
• Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Access, Power Point, Outlook)
• Disponibilitate pentru deplasari in tara (categ. B)

Descrierea jobului

• Mentine permanent legatura cu agentii din tara pentru optimizarea activitatii de vanzare a acestora;
• Urmareste si se asigura de indeplinirea targetului de vanzari si incasari;
• Intretinere si dezvolta colaborari cu Key Accounts;
• Monitorizeaza lunar/trimestrial/semestrial gradul de indeplinire al obiectivelor stabilite
• Identifica/propune oportunitati de crestere a cifrei de afacerii;
• Este preocupat de cresterea continua a cotei de piata a produselor Gama in piata si la clienti existenti.
• Propune solutii de optimizare a gamelor de articole prezente spre vanzare;
• Face studii si analize privind concurenta si cota de piata detinuta;
• Participa la elaborarea planului annual de promovare si merchantizare;
• Responsabil de buna expunere a produselor pentru consumatorul final.
• Responsabil de implementarea actiunilor de promovare pentru cartile noi si pentru cele existente.
• Colaboreaza cu partenerii in vederea organizarii unor campanii de promovare (targuri de prezentare, diverse evenimente media, alte canale de publicitate)
• Recruteaza noi angajati pentru posturile din subordine
• Raspunde de buna functionare a parcului auto si de incadrarea costurilor in buget alocat;
• Venit atractiv (masina de serviciu, laptop, telefon);

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde două companii: tipografia Printco (www.printco.ro), specializată în producţia de tipărituri publicitare şi ambalaje, şi Editura Gama (www.edituragama.ro), specializata în publicarea cărţilor pentru copii.
Credem în investiţia continuă în calitate, fie că este vorba despre servicii, produse, mediu de lucru, oameni sau relaţiile cu aceştia. Credem în atenţia la detalii şi în cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeşte la fel de mult atât în calitatea umană a angajaţilor şi în calitatea mediului în care aceştia lucrează, cât şi în pregătirea lor profesională, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relaţii de calitate atât în interiorul companiei, cât şi între aceasta şi clienţi.
Echipa noastră de producţie este una înalt calificată, beneficiind de stagii de pregătire desfăşurate atât în ţară, cât şi în străinatate.
Suntem principiali, atenţi, corecţi şi oneşti.
Grupul de firme are 100 de angajaţi, cu peste 10 ani de experienţă de producţie pe piaţa naţională, şi realizează o cifră de afaceri de 3 milioane de euro/an.
Sediul central al companiilor este în Iaşi, dar tipografia Printco are şi un centru subsidiar în Bucureşti.
www.edituragama.ro
www.printco.ro

Expirat
Director National Vanzari  -  Editura Gama