Publicat 29 Iun 2016 | Reactualizat 26 Iul 2016 | Expiră 31 Iul 2016

Director Marketing / Reprezentant Comercial / Gestionar

4 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru postul de Director Marketing:
- studii superioare finalizate cu examen de licenta;
- usurinţă în exprimarea ideilor (creativitate);
- capacitate de planificare şi organizare;
- capacitate de coordonare;
- capacitatea de asumare a responsabilităţilor;
- capacitate de relaţionare interumană, spirit de echipă;
- capacităţi persuasive, eficienţă personală
- comportament etic/integritate morală- spirit de echipa, o buna cunoastere a comportamentului uman;
- experienta acumulata in domeniile: comercial-marketing, analiza financiara, statistica, import-export, media, advertising;
- competente de negociere si persuasiune;
- competente de comunicare si relationare;

Pentru posturile disponibile in departamentul vanzari:
- persoană orientată spre acţiune, conştiincioasă şi serioasă, riguroasă în realizarea sarcinilor;
- experienta in vanzari minim 3 ani;
- creativitate, ambitie, perseverenta, competitivitate;
- orientare catre client si catre rezultate;
- cunostinte operare PC - Word, Excel - nivel avansat si Internet;
- flexibilitate, sociabilitate;
- capacitate de a invata produsele din gestiune;
- experienta similara si domiciliu in Pipera-Voluntari constituie un avantaj;

Pentru postul de Gestionar:
- persoană ordonata, corecta si serioasa;

Descrierea jobului

Joburile disponibile presupun:
Director Marketing:
Directorul de vanzari conduce miscarea si distributia efectiva a produselor sau serviciilor catre clienti, coordoneaza distribuirea vanzarilor prin stabilirea de teritorii de vanzari, cote sau obiective, precum si stabileste programe de instruire pentru reprezentantii de vanzari; de asemenea analizeaza statistica vanzarilor colectata de personal pentru a determina potentialul si necesitatile, precum si monitorizeaza preferintele clientilor.
Ca si responsabilitati ar fi:
- coordonarea si conducerea intreagii activitati de promovare;
- stabilirea criteriilor de analiză a mediului de afaceri;
- urmărirea/verificarea /stabilirea nivelului de atins in desfăşurarea acţiunilor implicate în procesul de promovare;
- elaborarea strategiei de marketing (determinarea obiectivelor firmei);
- estimarea potenţialului pieţei şi prognoza vânzarilor (piaţa totala, piaţa firmei, nivelul şi valoarea stocurilor, stocurile de siguranţă, modul de aprovizionare, transportul, depozitarea, livrarea, magazinele, etc.);
- selectarea clienţilor ţinta (tipul clienţilor, marime, identificare, etc.);
- cunoaşterea nevoilor şi cerinţelor clienţilor;
- elaborarea programului de marketing;
- evaluarea campaniilor: compararea performantelor cu obiectivele stabilite, analiza vânzarilor şi a costurilor, evaluarea vânzarilor pierdute în favoarea concurenţei;
- precum si alte responsabilitati specifice acestui post.

Reprezentanti vanzari;
- Identifică, contactează clienţi noi cărora le prezintă produsele şi serviciile firmei;
- Intocmeste documentele de livrare in conformitate cu cerintele fisei postului prin intermediul unui soft personalizat;
- Intocmeste si transmite oferte de marfuri;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Întocmeşte rapoarte şi analize periodice referitoare la cererea, oferta şi vânzările produselor şi serviciilor comercializate de firmă;
- Reprezinta societatea in fata clientilor si a potentialilor clienti pentru remiterea ofertei de marfuri, consultanta tehnica si comerciala, negocierea, incheierea si executarea contractelor si acordurilor comerciale, conform delegatiei primite;
- Menţine contactul cu clienţii şi răspunde solicitărilor acestora privind achiziţii de bunuri şi servicii; acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Promovează imaginea firmei prin adoptarea de atitudini personale care să reflecte valorile firmei;

Gestionar:
- primirea in gestiune a produsele venite din import;
- pregatirea coletelor pentru clienti in baza actelor interne primite;
- urmareste expedierea coletelor in timp util;
- pregatirea expozoarelor si a showroom-ului;
- aranjeaza marfa in depozitul din gestiune;
- centralizarea expedierilor;
- precum si alte sarcini ce tin de acest job;

S.C. GRAND SECRET GUARD S.R.L. este importator si distribuitor pentru feronerie usi si accesorii pentru tamplarie de lemn, origine Italia, Ucraina, Rusia, Belarus etc. pentru marci recunoscute pe piata de profil, cum sunt DND, Val de Fiori, Apecs, Gardian, Trade Lock, Renz, Elbor, Likcel, Crit, etc. si asigura desfacerea unei game largi de produse atat prin intermediul showroom-ului din Pipera-Voluntari Ilfov, cat si prin intermediul retelei proprii de distributie. Societatea noastra a introdus in piata europeana usi de exterior metalice marca Gardian si Straj.
Avand sediul in Pipera-Tunari, S.C. GRAND SECRET GUARD S.R.L. doreste sa atraga in echipa sa persoane tinere si dinamice.
Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru www.grandsecret.ro.
Daca te consideri o persoana care ar face fata cerintelor noastre te asteptam sa faci partea din echipa noastra!

Expirat
Director Marketing / Reprezentant Comercial / Gestionar  -  SC GRAND SECRET GUARD SRL