de ani Fără Frică...

Publicat 10 Ian 2019 | Expiră 10 Feb 2019

Director Logistica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii medii sau superioare
- Cunostinte de operare PC - nivel avansat
- Cunostinte referitoare la legislatia si normele interne si internationale cu privire la transporturi
- Experienta in transport intern si international de marfuri
- Experienta in lucrul cu Bursa de transport
- Abilitati de comunicare in limba romana si engleza
- Foarte bune abilitati de negociere
- Proactivitate, orientare catre rezultate
- Cunoscator al pietei de transport, dinamic, serios, flexibil, atent la detalii, dispus la provocari, rezistent la stres

Descrierea jobului

- Coordoneaza activitatea echipei din cadrul Departamentului de logistica
- Pregatireste si organizeaza planurile de activitate in cadrul societatii si asigurar resursele necesare pentru atingerea obiectivelor.
- Administreaza bugetul in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu conditiile finantatorului.
- Valorifica si dezvolta oportunitatile de dezvoltare ale firmei.
- Prospecteaza piata de transport, analizeaza si proceseaza informatii cu privire la aceasta
- Contacteaza potentialii clienti, oferteaza si negociaza clauzele contractuale
- Identifica si selecteaza furnizori de servicii de transport, dezvolta relatii comerciale
- Planifica comenzile de transport, urmareste gruparea optima acestora incat sa asigure livrarea in termen si incadrarea costului in buget
- Monitorizeaza modul de executare al transportului
- Identifica solutiile de transport ( rute, mijloace de transport etc)
- Urmareste activitatea soferilor ( Instruieste, coordoneaza si controleaza soferii in desfasurarea sarcinilor si le furnizeaza toate informatiile cu privire la locurile de incarcare/descarcare, coordonate gps, ruta costuri de drum etc)
- Urmareste utilizarea optima a parcului auto
- Depune toate diligentele in vederea indeplinirii obiectivelor si atingerii indicatorilor de eficienta
- Asigura rezolvarea problemelor aparute

Pachet salariat motivant, bonus din profitul net realizat, masina si telefon de serviciu, stabilitate

MICROFRUITS LOGISTICS SRL este divizia de transport a MICROFRUITS (www.microfruits.ro), este o companie cu capital privat, integral romanesc, infiintata in anul 2014.In acest moment, se afla intr-o continua expansiune, avand un parc propriu alcatuit din 16 ansambluri compuse din autotractoare MAN si DAF, de ultima generatie si semiremorci SCHMITZ CARGOBULL, dar si 3 autocamioane, cu temperatura controlata, toate dotate cu agregate frigorifice si termodiagrame.
Oferim servicii de transport frigorific, depozitare la temperatura controlata, precum si distributie aproduselor congelate sau refrigerate.
Organizam servicii de transport frigorific in, si din, Franta, Belgia, Olanda, Germania, Italia, Spania, Grecia, Romania.

Expirat
Director Logistica  -  MICROFRUITS LOGISTICS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles