de ani Fără Frică...

Publicat 13 Mar 2008 | Reactualizat 10 Mai 2008 | Expiră 12 Mai 2008

DIRECTOR FILIALA REGIUNE BANAT - TIMISOARA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- obligatoriu persoana de sex feminin
- studii superioare tehnice/comerciale
- excelenta cunoastere a mediului de afaceri din Banat si a pietei de securitate, videoconferinta, audio-video, lumini (prezinta un avantaj) si obligatoriu cunoasterea pietei IT&C din zona mentionata
- abilitati de vanzare (achizitie noi clienti si intretinere clienti existenti)
- abilitati de prezentare si reprezentare a intereselor companiei
- abilitati de negociere, persuasiune, organizare si planificare
- persoana dinamica, entuziasta; spirit de echipa; rezistenta la stres
- nivel inalt al abilitatilor interpersonale (influentare, comunicare, prezentare) care sa va permita sa interactionati cu oameni aflati la diferite niveluri.
- gandire analitica
- orientarea spre rezultate si asumarea responsabilitatilor
- experienta in vanzari de minim 3 ani
- bune cunostinte de utilizare a pachetului MS Office
- fluenta in exprimare in limba engleza (citit, vorbit, scris)
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasare in teritoriu

Descrierea jobului

- analiza pietei si identificarea de noi clienti si oportunitati
- contactarea (telefon/fax/email) clientilor si stabilirea intalnirilor cu acestia
- responsabil pentru relatiile cu partenerii Eltek din Banat
- intocmirea de baze de date si actualizarea permanenta
- stabilirea unor relatii de parteneriat cu clientii
- identificarea nevoilor clientilor
- promovarea imaginii si servicilor companiei in toate mediile de afaceri
- sustinerea de prezentari pentru serviciile oferite si participarea la evenimentele din domeniu
- pregatirea ofertelor
- consilierea si instruirea clientilor si utilizatorilor
- asigurarea de asistenta post-vanzare
- negocierea si intocmirea contractelor
- participarea la elaborarea planului de vanzari
- indeplinirea tintelor de vanzari stabilite
- intocmirea rapoartelor de analiza vanzari
- propunerea de noi solutii si imbunatatiri

ELTEK Distribution este una dintre cele mai importante companii de distributie in domeniile tehnologiilor de securitate, comunicare si audio/vizual, din Romania.Dispunand de o retea de distributie ce acopera 100% teritoriul Romaniei, ELTEK totalizeaza peste 300 de parteneri - instalatori de securitate, integratori de sisteme, dealeri companii A/V, IT, birotica, furnizori de servicii de inchirieri A/V, magazine specializate audio si lumini, magazine virtuale, retele de retail pentru electronica de consum.

Expirat
DIRECTOR FILIALA REGIUNE BANAT - TIMISOARA  -  Eltek Distribution

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles