Publicat 15 Mai 2017 | Reactualizat 15 Iun 2017 | Expiră 16 Iun 2017

DIRECTOR ECONOMIC-PROIECTE EUROPENE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice, membru activ al Corpului Expertilor Contabili si Contabililor autorizati
- Experienţă profesională generală: cel putin 5 ani
- Experienţă profesională specifica: cel putin 3 ani pe proiecte finantate din Fonduri Europene
- cunostinte economice actualizate la zi
- curs Inspector Resurse Umane
- Operare Pachetul Microsoft Office:(Word, Excel, Power Point), internet
-Locul de munca este in Galati.
​-Disponibilitate de deplasare in tara
-NUMAI CANDIDATII CU EXPERIENTA IN PROIECTE EUROPENE VOR FI SELECTATI!

Descrierea jobului

Coordoneaza intreaga activitatile contabil-financiara la nivelul proiectului;
Organizeaza activitati de contol financiar si elaboreaza metode si proceduri de lucru specifice activitatii financiare;
Raspunde de legalitatea si corectitudinea operatiunilor contabil-financiare efectuate;
Realizeaza inregistrari contabile si documente justificative conform cerintelor proiectului;
Asigura arhivarea documentelor contabile;
Intocmeste rapoarte lunare privind situatia economoco-financiara, urmareste erorile, corectand neconcordantele;
Realizeaza activitatile specifice pentru raportarea financiara a proiectului;
Urmareste consumul de resurse pe proiect si il compara cu resursele disponibile;
Realizeaza raportarea financiara catre organismele de audit si control;
Efectueaza alte sarcini date de managerul de proiect ce au legatura cu activitatile postului;
Monitorizeaza atingerea indicatorilor si rezultatele asumate;
Pastreaza confidentialitatea activitatilor.

Fundatia S.A.T.E.A.N. este o persoana juridica de drept privat, fara scop patrimonial, fondata in anul 2007 de catre un grup de 17 oameni de afaceri de succes din Italia, regiunea Marche. prin care firmele si agentiile guvernamentale, italiene si române, se reunesc.Fundatia se ocupa si de scrierea de proiecte cu finantare din fonduri structurale europene, precum si de acordarea de sprijin beneficiarilor in activitatea de implementare a proiectelor cu finantare europeana.

Expirat
DIRECTOR ECONOMIC-PROIECTE EUROPENE  -  Satean