DIRECTOR ECONOMIC

SKYLINE ENGINEERING S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

De ce ai nevoie pentru a face parte din echipa noastra?
 Experiența min 5 ani în activități economico–financiare si contabilitate;
 Experienta de munca intr-o companie de Constructii - constituie avantaj;
 Cunoștinte avansate soft de gestiune si de operare MS Office (Excel, Word);
 Experienta în organizarea si urmarirea gestiunii pentru centre de cost si profit
 Experienta în întocmirea bugetelor de venituri-cheltuieli si cashflow
 Experientă în operațiuni de închidere bilanț și balanță;
 Bună cunoaștere a legislației financiar – contabile și preocupare permanentă pentru
noutățile apărute în domeniu;
 Persoană multitasking, organizată, responsabilă, ambițioasă, creativă, dinamică,
orientată spre atingerea obiectivelor;
 Persoană orientată spre performanță;
 Limba engleză la nivel conversaţional reprezintă un avantaj.

ABILITĂŢI:
 Persoană capabilă de privire în ansamblu și intelegere a fenomenului contabil;
 Abilități de observaţie, comunicare, influenţă şi convingere;
 Capacitate de analiza si sinteza, decizie și asumarea responsabilității;
 Capacitate de a îndeplini sarcinile de serviciu în conditii de stres, cu respectarea
termenelor limită;
 Abilităţi de planificare şi organizare;
 Capacitate de învăţare si preocupare pemanenta pentru ridicarea nivelului profesional
individual;

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI:
 Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii departamentului financiar-contabil;
 Urmareste indicatorii principali de performanta financiara, bugetele de venituri si
cheltuieli si casfflowul companiei
 Întocmește și depune situațiile financiare semestriale/anuale și alte rapoarte specific
către autorități (ANAF, Banca, Trezorerie, instituțiile statului, ANRE etc)
 Construieste si monitorizeaza in permanenta bugetele necesare si in baza lor
realizeaza si actualizeaza prognozele financiare
 Întocmește diverse rapoarte către echipa de management sau alte autorități,
 Întocmește raportărilor financiar-contabile în cadrul proiectelor organizației;
 Asigură suport zilnic departamentelor companiei în scopul derulării activității
organizației,
 Urmărește permanent legislația din domeniul financiar-contabil și asigură respectarea
acesteia,
 Reprezintă societatea în relația cu autorități și treti în domeniul de competență,
 Răspunde de îndeplinirea oricăror altor sarcini prevăzute de Legea contabilității, de
regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in
vigoare, pe linie economica și financiar-contabilă;

BENEFICII:
- Mediu de lucru profesional;
- Pachet salarial motivant;
- Bonusuri anuale in functie de performantele companiei;
- Bonusuri de performanta.
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare

Suntem un grup de companii in plina crestere, cu multe oportunitati de dezvoltare si
promovare, care se ghideaza dupa valori.
Domeniile de specialitate aprofundate ale companiilor sunt:
- dezvoltarea, proiectarea si implementarea solutiilor al caror obiectiv principal este cresterea
exponentiala a locurilor de parcare;
- proiectare, executie si consultanta in domeniul instalatiilor electrice, sanitare, termice,
HVAC, stingere incendiu;
- divizia smart city care oferă soluții de dezvoltare și eficientizare a orașelor, prin intermediul
cărora se dorește creșterea calității vieții și păstrarea unui mediu urban eco-friendly.
Jobul disponibil este pentru Skyline Engineering, cu sediul in Cluj-Napoca, Skyline
Engineering are o retea solida de clienti si ofera solutii care sunt in beneficiul societatii si
sunt sustenabile pentru mediul inconjurator, de asemenea oferim servicii complete de
consultanta, executie, service si mentenanta pentru instalatii: HVAC, electrice, sanitare,
limitarea si stingerea incendiillor, curenti slabi si tehnologice.
Misiunea noastra este sa cream relatii profesionale de lunga durata si sa oferim
clientilor nostri servicii care integreaza solutii complete si eficiente din punct de vedere a
calitatii si costului pentru constructiile din domeniul: rezidential, comercial si birouri,
industrial si medical.
Pentru ca lucrurile sa ajunga in directia dorita si pentru a atinge performantele
stabilite este nevoie de o echipa foarte bine structurata si calificata, astfel in cadrul companiei
noastre echipele de specialisti executa lucrari si revizii conform normelor tehnice romanesti
in vigoare, conform normelor legale si directivelor interne ale beneficiarilor, dar si conform
instructiunilor de fabricatie si ale furnizorilor pentru buna functionare a echipamentelor de
inalta calitate.
Compania este in permanenta la curent cu cele mai noi tehnologii in domeniu si
furnizeaza sisteme de energie alternativa si solutii inteligente pentru ca proiectele sa fie cat
mai eficiente energetic si la standardele actuale
Publicat 8 Iun. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.