Gratis

Director de Vanzari

ULTRAMARIN VOYAGE SRL

Candidatul Ideal

Alătură-te echipei noastre dinamică și inovatoare! La Ultramarin, credem în puterea colaborării și a echipei. Suntem în căutarea unui lider care să conducă echipa noastră de vânzări spre succes!

Vei fi privilegiat, în cazul în care:
• Ai abilități excelente de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii;
• Ai citit cărți de vânzări și ai implementat tehnologii de vânzări
• Ai urmat cursuri de instruire în domeniu comunicării și vânzărilor
• Stii deja etapele vanzarilor si ai deja experienta dovedita in vanzarea consultativa
• Ai deja experiența dovedita in conducerea unei echipe de cel putin 5 colegi
• Ai deja experiența dovedita pe o poziție asemănătoare de Director de Vanzari intr-un domeniu de activitate cu ciclu lung de vanzari si vanzare consultativa

Descrierea jobului

• Responsabilități:
Pe postul de Supervizor sau Director de Vanzari vei fi responsabil de 12 obiective importante:
1. Conduci ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈ședințele săptămânale și zilnice cu echipa de vânzări pentru monitorizarea și coordonarea activităților de vânzări.
2. Raportezi săptămânal către Directorul Executiv / Directorul operational și lunar către fondatoare a performanței vânzărilor și a îndeplinirii obiectivelor stabilite.
3. Supervizezi și instruiesti echipea de vânzări pentru asigurarea unei performanțe optime.
4. Monitorizezi și controlul eficienței îndeplinirii sarcinilor atribuite echipei de vânzări, inclusiv gestionarea graficului de lucru și a concediilor de odihnă.
5. Asiguri suportul pentru vânzătorii consultanți în utilizarea programelor interne ale companiei și în rezolvarea problemelor tehnice.
6. Coordonezi rezolvarea situațiilor de conflict și a feedback-urilor negative de la clienți/turiști.
7. Supervizezi și implementezi acțiuni de îmbunătățire a aranjamentului și reclamelor din agentie pentru atragerea și fidelizarea clienților.
8. Intervievezi și faci selectia personalului pentru funcțiile vacante din echipă, te ocupi inclusiv de crearea și implementarea planului de inducție pentru noii angajați.
9. Stabilesti obiective de vânzări și elaborezi planul de vânzări per departament, asigurând comunicarea și înțelegerea acestora de către echipa de vânzări.
10. Efectuezi analize și raportării periodice a indicatorilor de performanță, și implementezi acțiuni corective sau de îmbunătățire necesare.
11. Dezvolti și implementezi strategia de vânzări online pentru imbunatatirea vânzărilor pe platformele digitale.
12. Monitorizezi și evaluezi performanța canalelor online și planificarea/executarea campaniilor de marketing digital pentru atragerea și reținerea clienților, colaborand cu echipa de marketing.

Ultramarin, cu peste 20 de ani de experiență în crearea de călătorii memorabile, îșiextinde echipa și te caută pe tine – un Director de Vânzări pasionat și dedicat!
Publicat 31 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 30 Iun. 2024