Publicat 30 Mai 2020 | Expiră 30 Iun 2020

Director de Vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Personalitate dinamica si dornica dе dezvoltare, cu un spirit antreprenorial si capacitate intelectuala peste medie
  • Experienta in organizarea, formarea si managementul dе echipe dе vanzari, cu focus pe motivarea si antrenarea performantei in vanzari la nivel national
  • Experienta in organizarea, constructia si implementarea planurilor si strategiilor dе vanzari
  • Project Management: planificare, organizare, actiune si monitorizare/follow-up
  • Intelegerea indicatorilor financiari
  • Orientare catre rezultat
  • Excelente capacitati dе comunicare si relationare
  • Creator si mentinator dе relatii interpersonale
  • Leadership si impact personal

Descrierea jobului

Din аceasta pozitie vеti fi responsabil de:

  • Dezvoltarea si coordonarea echipei de vanzari
  • Participarea la constructia strategiei de vanzari si implementarea tacticilor adecvate pentru realizarea acestei strategii
  • Elaborarea si implementarea Politicii Comerciale adecvata pentru atingerea obiectivelor de vanzari
  • Definirea obiectivelor masurabile si a planurilor de dezvoltare ale reprezentantilor tehnico – comerciali, inclusiv indicatorii de performanta si obiectivele specifice pe produs/zona/client
  • Colaborarea activa cu departamentul Tehnic si Strategie
  • Cresterea spiritului de echipa si a implicari si motivarii oamenilor pe termen mediu si lung
  • Acordarea suportului necesar echipei de vanzari in cadrul negocierilor cu clientii strategici
  • Cresterea imaginii companiei in relatia cu clientii, ca un furnizor esential de solutii si produse
  • Promovarea imaginii Companiei in relatia cu clientii actuali si potentiali
  • Focus pe clienti si nevoile acestora, pentru cresterea intelegerii tendintelor de piata si a modalitatii de a satisface nevoile clientilor (inclusiv vizite frecvente in teren cu echipa de vanzari la clienti si fermiei
  • Analize de vanzari de evolutii vs obiectiv; raportari si feedback
  • Buna intelegere a pietei agribusiness si mentinerea contactului permanent in zona informatiilor referitoare la noile tendinte

Beneficii oferite de noi:
  • Oportunitatea dezvoltarii intr-o companie in plina ascensiune si dezvoltare
  • Un mediu deschis si dinamic, plin de provocari, in interactiune cu o echipa de experti atat pe plan local cat si international, o adevarata scoala de business
  • Oportunitatea de a participa la formarea si dezvoltarea pietei precum si la obtinerea de rezultate remarcabile impreuna cu clientii nostri, cu un impact major in sectorul de activitate
  • Un venit motivant cu posibilitatea obtinerii de castiguri in functie de rezultate si valoarea adaugata in companie

Retea de magazine retail si online cu profil piese auto, camioane si utilaje industiale sau agricole.

Importator direct al peste 15 branduri de renume si exclusiv pentru inca 6.

Expirat
Director de Vanzari  -  ROAL PARTS GROUP SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles