Publicat 19 Feb 2020 | Reactualizat 18 Mar 2020 | Expiră 21 Mar 2020

DIRECTOR DE VANZARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana cu experienta in Management Vanzari IKA si TT , persoana comunicativa , energic , implicat , cu cunostinte si abilitati solide in Vanzari . Candidatul trebuie sa aiba obligatoriu minim 5 ani vechime in Managemenult vanzarilor catre IKA si minim 3 ani in vanzari TT . Disponibil la deplasari cu domiciliul in Bucuresti sau Alba Iulia .

Descrierea jobului

Director de vanzari :
- Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari.

- Urmareste realizarea planului de vanzari.

- Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma.

- Analizeaza saptamanal si ia decizii privind comenzile transmise de clienti .

- Participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele existente si noi.

- Contacteaza noi clienti / canale de vanzare si le prezinta propuneri concrete de colaborare.

- Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienti.

- Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Agentilor de Vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru.

- Urmareste permanent activitatea concurentei.

- Urmareste culegerea informatiilor comerciale care intereseaza firma si intocmeste rapoarte informative catre Directorul General.

Descrierea companiei

www.transilvanianuts.ro

Expirat
DIRECTOR DE VANZARI  -  TRANSILVANIA NUTS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles